Оцінка врожаю зернових у 2014 році була підвищена до 2 млрд 544 млн тонн, головним чином, за рахунок більшого, ніж очікувалося, урожаю кукурудзи у Європейському союзі. Про це повідомили у прес-службі Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО).
"Якщо ця інформація підтвердиться, світове виробництво зернових у 2014 році буде випереджати рекордний урожай 2013 року на 1%", - йдеться в повідомленні.
У перспективі очікується, що виробництво пшениці у світі у 2015 році досягне 722 млн тонн, що майже на 1% нижче поточної оцінки 2014 року, в основному, через скорочення посівних площ у ЄС. Якщо врожай у Китаї, Індії та Пакистані очікується на рівні, близькому до рекордного у 2014 році, то в Російській Федерації та Україні прогнозується скорочення виробництва.
Що стосується фуражного зерна, скоро розпочнеться посівна в північній півкулі. Однак у південній півкулі з ранніми термінами врожаю зернових перші результати вказують на зниження показників врожаю у 2015 році порівняно з високим рівнем минулого року. Зокрема, в Південній Африці очікується різке скорочення на 33% врожаю кукурудзи, викликане гострим дефіцитом опадів на початку поточного року.
Перспективи виробництва рису на 2015 рік у цілому сприятливі у країнах південної півкулі із прогнозом істотного зростання в Індонезії та Шрі-Ланці - в Азії, Колумбії та Парагваї - у Південній Америці. В Австралії, навпаки, офіційно прогнозується скорочення врожаю рису на 18%, що є результатом хронічного дефіциту іригаційних ресурсів.
Світове споживання зернових, за прогнозами ФАО, у 2014/15 рр. збільшилося з березня майже на 17 млн тонн і досягло 2 млрд 493 млн тонн. Це зростання, в основному, пов'язане з історичними оновленнями прогнозів у Китаї та Індії.
"Прогнозований обсяг загальносвітових запасів зернових до кінця сільськогосподарського сезону, що завершується у 2015 році, сильно оновився порівняно зі звітом минулого місяця, і в даний час прогноз становить 645 млн тонн. Зростання, головним чином, зумовлене підвищеними прогнозами для загальних обсягів пшениці і кукурудзи в Китаї", - йдеться в повідомленні.
У ФАО також зазначили, що на основі поточного прогнозу для ресурсів і витрати зернових можна очікувати, що співвідношення їх запасів до їх споживання досягне 25,9% у 2014/15 рр., тобто свого максимуму із 2001/02 рр.
Як повідомлялося, середнє значення індексу цін ФАО на зернові склало в березні 169,8 пункту, знизившись на 1,1% порівняно з лютневим значенням, що на 18,7% нижче відповідного рівня попереднього року.
Нагадаємо, за даними Міністерства аграрної політики і продовольства, станом на 27 березня Україна експортувала вже майже 27 млн т зерна.