Єврозона перебуває лише на початку свого шляху подолання кризи, вважає один з членів правління Європейського центрального банку (ЄЦБ) Ів Мерш. Банкір виступив з промовою у франкфуртському університеті ім. Гете, в якій вказав на три основні перешкоди, які, на його думку, повинна подолати економіка єврозони на шляху до відновлення, повідомляє прес-служба ЄЦБ.
Однією з ключових проблем як і раніше залишається дисбаланс в економічній конкурентоспроможності різних країн єврозони, вважає Мерш. Між тим він зазначив, що "периферійні" країни єврозони (Греція, Португалія, Ірландія та ін) останнім часом "відіграли частину втрат" у конкурентоспроможності, понесених під час гострої фази боргової кризи.
Другою проблемою, названою представником ЄЦБ, є несприятлива тенденція останнього часу, згідно з якою як державні, так і приватні організації, що вступили в кризу з високим рівнем боргів, намагаються знижувати кредитне навантаження, завдаючи тим самим шкоду споживанню та інвестиціям.
Нарешті, інституційні бар'єри між національними фінансовими ринками, як і раніше, серйозно сповільнюють відновлення економічного добробуту єврозони, вказує Мерш.
Він також зазначив, що банки в майбутньому повинні керуватися здоровим глуздом при оцінці ризикованості своїх активів, зокрема, таких як боргових облігацій європейських держав, які раніше за замовчуванням оцінювалися як активи з нульовим рівнем ризику.
Тим не менш, на думку Мерша, фінансові ринки функціонують, очевидно, більш ефективно, ніж у минулі післякризові роки.
"Я вірю, що ми на правильному шляху", - зазначає Мерш.