Єврозоні необхідний стабілізаційний фонд для проблемних банків, вважає старший науковий співробітник Peterson Institute for International Economics Яків Кьєркегор. Про це він розповів в інтерв'ю телеканалу "Росія 24".
"Для єврозони необхідний пан'європейський антикризовий resolution фонд. Тому що в іншому випадку, вам доведеться підривати внутрішні або пан'європейський фінансові ринки. Оскільки мета - домогтися того, щоб великі іспанські та італійські банки не залежали виключно від своїх урядів держав, а покладалися на європейський антикризовий resolution фонд, який би мав підтримку всіх країн єврозони. І я твердо переконаний, що це дуже гарна ідея, якщо говорити про її реалізацію", - сказав експерт.
За його словами, необхідна наявність політичного рішення зробити це. Зокрема, європейські країни можуть втратити при цьому частину суверенітету.
"Тобто, коли Єврокомісія висуне свої переглянуті пропозиції щодо європейської банківської системи врегулювання, думаю, це відбудеться через два або три місяці, у рамках підготовки до зустрічі G20. І коли вони приймуть з цього питання рішення, національним урядам доведеться передати яку частину відповідальності і суверенітету. Тому що коли у вас є пан'європейський фонд, то доступ до цього фонду також повинен здійснюватися на основі загальноєвропейських правил. Це означає, що окремі національні регулятори більше не зможуть самостійно встановлювати, чи є той або інший банк платоспроможним чи ні, або ж приймати рішення про його банкрутство. Ось саме про цей суверенітет йдеться, з якими країни традиційно не хотіли розлучатися. Але, якщо вам все ж таки вдасться подолати цю політичну перешкоду, а з технічної точки зору це не дуже складно зробити, то потім ви об`єднується і складаєте графік виплати внесків європейської банківської системи. Тобто, ви поступово отримуєте гроші у фонд. Але головна проблема, як я сказав, пов'язана з перешкодами політичного характеру", - відзначає Кьєркегор.
Нагадаємо, на даний момент влада єврозони занята створенням Європейського стабілізаційного механізму (ESM), який повинен допомогти регіону впоратися з борговою кризою.