У Європарламенті заявили про масштабний витік даних
У відкритий доступ потрапила, в тому числі, конфіденційна інформація і зашифровані паролі
Дані 1,2 тисячі співробітників і членів Європарламенту потрапили у відкритий доступ. "Масштабний витік даних" торкнувся також 15 тисяч облікових записів інших фахівців у справах Євросоюзу.
Про це заявив віце-президент ЄП з політики в області IT Марсель Колайя, повідомляє РБК-Україна з посиланням на Politico.
За його словами, у відкритий доступ потрапила, в тому числі, конфіденційна інформація і зашифровані паролі.
Колайя не став називати політичні об'єднання, які зачепив витік, але Politico пише, що йдеться про найбільшу політичну фракцію в Європарламенті - Європейську народну партію (ЄНП).
Представник ЄНП Педро Лопес де Пабло підтвердив витік даних, в тому числі адрес електронної пошти і паролів, але назвав їх застарілими.
За його словами, ці дані використовувалися користувачами сайту в 2018 році на старому сайті ЄНП, а в 2019 році партія запустила новий сайт, сервери і актуальна база даних на якому не постраждали.
"Зараз їм нічого не загрожує, тому що в парламенті система вимагає повністю змінювати свій пароль кожні три місяці ", - заявив він.
Як пише видання, першими витік виявили в індійській компанії Shadowmap, яка надає послуги в сфері кібербезпеки. Її засновник Яш Кадакія сказав, що виявив файли з конфіденційною інформацією через інтернет-портал, який є частиною домену сайту Європарламенту і використовується його посадовими особами.
За його словами, файли містили інформацію про тисячі людей і їхні зв'язки з політичними партіями та установами, в тому числі з Європолом, агентством ЄС з безпеки зовнішніх кордонів Frontex та інших.
Нагадаємо, на початку тижня стало відомо, що Telegram з'явилося кілька ботів, які поширювали персональні дані українців. Один з ботів злив базу даних, в якій було 26 мільйонів водійських посвідчень. Після інциденту в мережі почали говорити про те, що дані українців взяті з програми "Дія".
За даними фактами розслідування почали в Нацполіції, Службі безпеки України та Державному бюро розслідувань.
В ДБР також повідомили, що до витоку персональних даних можуть бути причетні посадові особи головного сервісного центру МВС України та Державної міграційної служби.