Єврокомісія може переглянути кількість квот на вантажні автоперевезення
У своєму спільному листі члени Європейської Комісії дали високу оцінку досягнутому Міністерством інфраструктури прогресу у реформуванні галузі автомобільних перевезень, передає прес-служба міністерства.
Так, зазначається, що після двосторонніх зустрічей міністра інфраструктури Андрія Пивоварського з Єврокомісаром з питань мобільності та транспорту Віолеттою Бульц та Єврокомісаром з питань політики сусідства та розширення Йоханесом Ханом (14 вересня, м. Брюссель), спілкування продовжується у форматі листування.
"У своєму спільному листі члени Європейської Комісії дали високу оцінку досягнутому міністерством прогресу у реформуванні галузі та вкотре запевнили у своїй підтримці", - підкреслюється в повідомленні.
Зазначається, що українська сторона неодноразово підкреслювала обмежені можливості дозвільної системи двосторонніх квот на вантажні автомобільні перевезення і необхідність лібералізації таких перевезень. В свою чергу Єврокомісія пообіцяла розглянути можливість перегляду кількості таких квот.
"Незалежним європейським консультантом проведено дослідження економічних наслідків можливого укладення рамкової угоди між Україною та ЄС у галузі автомобільного транспорту. Як наступний крок Комісія може вивчити варіанти перегляду кількості квот та розглянути питання транзитних дозволів, що не матиме прямого впливу на європейських транспортних операторів, але в той же час відкриє нові можливості для українських", - сказано в повідомленні.
Крім того, Європейська комісія підкреслює своє прагнення підтримувати Україну наявними інструментами фінансування, щоб покращити транспортне сполучення з Європейським Союзом та посилити загальну ефективність транспорту в Україні. "Комісія готова доопрацювати процедури Європейських фондів, щоб полегшити країнам - не членам ЄС доступ до фінансування інфраструктурних проектів обопільного інтересу", - вказує прес-служба Мінінфраструктури.
Нагадаємо, Кабінет міністрів України пропонує Верховній Раді імплементувати 10 актів законодавства ЄС, які сприятимуть підвищенню рівня безпеки на автотранспорті, створенню сприятливих умов праці для водіїв, зниженню аварійності на дорогах, підвищенню відповідальності перевізників та водіїв транспортних засобів за дотриманням законодавства у сфері автомобільного транспорту.