ua en ru

Єврокомісія, Україна і Словаччина сьогодні у вузькому колі обговорять реверсні поставки газу

Єврокомісар Гюнтер Оттінгер, міністр енергетики та вугільної промисловості України Едуард Ставицький і його словацький колега сьогодні, 4 липня 2013 р., в Брюсселі обговорять ситуацію, що склалася навколо підготовки реверсних поставок газу в Україну із Словаччини. Про це повідомило "Дзеркало тижня. Україна" з посиланням на лист єврокомісара Едуарду Ставицькому, текстом якого володіє видання.

Зокрема, в листі Оттінгер зазначає, що його зустріч з українським міністром, а також з представниками словацького уряду і компанії Eustream, намічена на 4 липня, повинна пройти без представників компанії "Укртрансгаз", оператора української ГТС.

"ЄС активно підтримує реформування газового сектора України шляхом надання підтримки через свої програми допомоги і Секретаріат Енергетичного співтовариства. ЄС сподівається, що ці реформи посприяють інтеграції українського газового ринку в газовий ринок ЄС і допоможуть Україні диверсифікувати джерела газових поставок, зокрема, якщо великі обсяги газу можуть імпортуватися через віртуальні зворотні потоки з міжнародних ринків, зокрема, через Словаччину ", - пише Оттінгер.

"Для того, щоб забезпечити функціонування зворотних потоків," Укртрансгаз "і Eustream обговорюють укладення договору про взаємопідключення на газорозподільній станції" Вельке Капушани ". Наскільки я знаю, Eustream стривожений тим, що" Укртрансгаз "не має достатніх правових і практичних навичок, а також досвіду для виконання необхідних завдань оператора транспортної системи, необхідних для підготовки договору. Мені також відомо про те, що було проведено випробування щодо практичного впровадження угоди про взаємопідключення (Interconnection Agreement ) ", - додав єврокомісар.

Нагадаємо, Україна зараз імпортує газ з території Польщі та Угорщини, так як сама контролює ГТС на даних ділянках. Почати постачання газу через територію Словаччини німецькою RWE та іншим компаніям поки не вдається не через відсутність технічних можливостей, а через російського "Газпрому", який фактично блокує постачання, відмовляючись узгодити заявку на транспортування газу в Україну (реверс). Така можливість у "Газпрому" є відповідно до контракту з "Нафтогазом" від 19 січня 2009 р., яким передбачено право російського монополіста виконувати функції оператора української ГТС на даному відрізку до кордонів ЄС.