Єврокомісія розгляне ідею реформування корпоративного оподаткування в ЄС 16 березня 2011 р. Про це заявив єврокомісар з податків Алгірдас Семетей, передає РБК daily.
Метою реформи є посилення прозорості оподаткування. Як вважають європейські дипломати, крім цього Єврокомісія має намір змусити ряд країн з найнижчими податками їх підвищити. "Ми очікуємо, що країни з низькими податками в довгостроковій перспективі будуть змушені привести їх у відповідність з податками в інших країнах", - сказав один з дипломатів з податків Єврокомісії.
У результаті реформи завдяки прозорості системи і приблизно однакового розміру відрахувань компанії зможуть платити податок у повному обсязі в тій країні, де знаходяться їхні підприємства. Зараз найчастіше фірми організовують свої штаб-квартири в країні з низькими податками, ведучи свій бізнес в інших країнах ЄС. Очікується, що після реформи компанії стануть платити податки саме в тій країні, де вони ведуть бізнес.
На даний момент найнижчий корпоративний податок серед країн ЄС існує на Кіпрі - усього 10%. Для порівняння, в Німеччині податок на компанії може перевищувати 30%. Багато європейських фірм користуються цим і відкривають головні офіси в середземноморській країні. За словами партнера і члена правління кіпрській компанії PricewaterhouseCoopers Панікос Ціаліса, в середньому реєстрація фірми займає кілька днів. Велика частка іноземних компаній, що значаться на Кіпрі, має тут тільки директора (найчастіше юриста або бухгалтера за професією) і секретаря у фіктивному або маленькому офісі. І лише 2-3% закордонних компаній з офісами на Кіпрі дійсно займаються на острові бізнесом.
Крім Кіпру підвищення може відбутися в Люксембурзі, Чехії та Ірландії, де корпоративні податки поки що нижче, ніж у європейських сусідів. У результаті реформування оподаткування держбюджети країн з високими податками поповняться на мільярди євро щорічно. Поки що єврокомісар А.Семетей намагається заручитися підтримкою інших членів ЄС. Втім, як повідомили джерела у відомстві, якщо не всі 27 країн підтримають ідею реформування оподаткування, Єврокомісія спробує провести його в зоні євро.
Ще одне нововведення, яке має намір запропонувати Єврокомісія, - введення єдиного податку на ряд компаній, який буде надходити безпосередньо до бюджету ЄС. Зараз скарбниця ЄС поповнюється за рахунок надходжень від країн-членів. Згідно з ініціативою, обговорення якої заплановано на червень 2011 р., міжнародні компанії, такі як Siemens та Volkswagen, отримають статус компаній ЄС і будуть платити податки безпосередньо до бюджету ЄС.