У пошуках виходу з європейської боргової кризи глава Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу і голова ЄЦБ Маріо Драгі лобіюють, не шкодуючи сил, створення банківського союзу. У Німеччині озвучена в Брюсселі ідея нічого, окрім роздратування і протестів, не викликає. Річ у тому, що одна з функцій цього союзу - надання спільних гарантій по депозитах громадян всіх країн-учасниць. У Німеччині побоюються, що вантаж основних рисок при цьому ляже саме на плечі німців.
Хоча в рамках Євросоюзу Брюссель вже сьогодні гарантує збереження депозитів до 100 тис. євро, формальна відповідальність за це все ще несуть окремі країни Євросоюзу. Кожна держава забезпечує страхування приватних внесків самостійно. Скажімо, у ФРН гарантії по депозитах комерційних банків бере на себе спеціальне Відомство з відшкодування, у розпорядженні якого є мільярди євро. Запас цей регулярно поповнюється за рахунок внесків самих банків. Юридично ці кошти наділені статусом "спеціального активу" держскарбниці і зберігаються в держбанку KfW. У ощадних і кооперативних банків також існує своя окрема система страхування внесків.
При створенні банківського союзу під крилом німецьких структур страхування приватних внесків опиняться і іспанці, і італійці, і французи. Конкретно ж це означає, що німецькі фонди страхування внесків повинні інтегруватися в єдину загальноєвропейську систему, яка надаватиме гарантії у тому числі і на внески в банках проблемних країн півдня Європи. Таким чином, Брюссель знову намагається залучити рядового німецького вкладника в політичні акції порятунку зони євро. Адже німецькі платники податків вже забезпечують левову частину гарантій для європейських стабфондів (280 млрд євро), призначених для допомоги Греції і зоні євро в цілому.
Нагадаємо, 6 червня Єврокомісія представила проект реформи регулювання банківського сектору.