Єврокомісія пригрозила Польщі позовом до Європейського суду
Варшаві дали місяць на вжиття необхідних заходів із виконання зобов'язань щодо судової реформи
Європейська комісія може подати позов проти Польщі до Європейського суду в Люксембурзі через реформу системи юстиції. Про це йдеться в оприлюдненій 14 серпня заяві.
У заяві Польща звинувачується у невиконання зобов'язань, взятих нею згідно зі статями Лісабонського договору та Хартії Європейського союзу з прав людини.
"Польське законодавство несумісне із законодавством ЄС, оскільки воно підриває принцип незалежності судових органів, включаючи неусувність суддів", - заявили в Єврокомісії.
У Брюсселі дали Варшаві місяць на те, щоб вжити необхідних заходів із виконання зобов'язань.
Якщо Польща не виконає вимогу, Європейська комісія погрожує звернутися до Європейського суду.
Today, we take next step in infringement procedure to protect the independence of the Polish Supreme Court. The Polish law is incompatible with EU law as it undermines the principle of judicial independence, including the irremovability of judges https://t.co/74qrTdtStp pic.twitter.com/GGQJM5GTqu
— European Commission (@EU_Commission) August 14, 2018
Зазначимо, Єврокомісія у грудні 2017 року розпочала дисциплінарну процедуру проти Варшави у зв’язку із суперечливою судовою реформою. Внаслідок такого безпрецедентного кроку Польщу можуть позбавити права голосу у Євросоюзі.
Одна з ініціатив, яка зазнала критики, набула чинності у квітні цього року, згідно з нею з липня суддям Верховного суду Польщі скоротили пенсійний вік. Раніше вони мали йти на пенсію з 70 років, а тепер - з 65. Критики такого кроку заявляють, що влада у такий спосіб усуватиме неугодних суддів з посад.
Нагадаємо, президент Польщі Анджей Дуда, попри багатотисячні протести громадян країни, підписав суперечливий закон про правосуддя, що є частиною судової реформи та розширює повноваження уряду щодо Конституційного суду.