ua en ru

У Єврокомісії вважають "сильно роздутим" питання про освіту в Україні

У Єврокомісії вважають "сильно роздутим" питання про освіту в Україні Фото: дівчинка пише на дошці в школі з угорською мовою навчання в Україні (УНІАН)

На Брюссельському форумі обговорили проблеми мовних меншин в Україні

Український закон про освіту був покликаний покінчити з "радянським" минулим української освітньої системи, але натрапив на кілька непропорційну реакцію. Про це, 10 березня на Брюссельському форумі, в дискусії на тему "Відродження процесу євроатлантичної інтеграції", заявила Катаріна Матернова, заступник генерального директора Єврокомісії з питань політики сусідства і переговорів по розширенню, передає Радіо Свобода.

Зокрема, було порушено питання реформи системи освіти українських дітей.
"Проблема мовних меншин була тільки частиною більш широкої, основоположною реформи системи освіти українських дітей. Думаю, це було одним з тих питань, який був кілька непропорційно роздутий, адже існує рекомендація Венеціанської комісії, де мова йде саме про захист мов меншин", - заявила Катарін Матренова.

Варто відзначити, що новий український закон про освіту, який вступив чинності 28 вересня минулого року, а зокрема, його норма щодо державної мови, викликала критику в деяких колах, як в Україні, так і за кордоном. В першу чергу через це значно загострилися відносини між Україною і Угорщиною.

Спірні моменти міститися в перехідних положеннях закону, які передбачають, що "особи, які належать до корінних народів, національних меншин України і почали здобуття загальної середньої освіти до 1 вересня 2018 року, з 1 вересня 2020 продовжують отримувати таку освіту відповідно до правил, які існували до вступу в силу цього закону, з поступовим збільшенням кількості навчальних предметів, що вивчаються українською мовою ".

Будапешт побачив у цьому порушення прав угорської меншини. У свою чергу Київ ці звинувачення відкидає.

Нагадаємо, як повідомлялося раніше, міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що стосовно національних меншин в Україні була розпочата "жорстка атака".