Європейський центральний банк (ЄЦБ) шукає альтернативу суперечливій програмі скупки держоблігацій, але рішення про зміну інструменту монетарної політики поки немає, повідомив член управляючої ради ЄЦБ Евальд Новотни в інтерв'ю німецькій онлайн-версією журналу Wall Street Journal.
Новотни, який за сумісництвом є главою Центробанку Австрії, сказав, що скептицизм по відношенню до програми викупу держоблігацій виріс, так з'явилися "побоювання про те, що недосконалість ринку, яку ми намагаємося підкоригувати, може вийти на поверхню в іншому місці".
"Ми обговорюємо можливі альтернативи. Але всі дискусії ще далекі від тієї стадії, коли ми зможемо відмовитися від програми викупу держоблігацій", - цитує Новотни агентство Reuters.
Він відмовився прокоментувати, в якому напрямку рухаються переговори, додавши лише, що мова йде про те, що "охоплює весь спектр монетарної політики". "Ми визнаємо необхідність деякого роду інтервенції", - сказав Новотни.
З одного боку, ЄЦБ знаходиться під політичним тиском прийняти більш агресивні заходи для того, щоб завершити кризу єврозони якомога швидше. З іншого боку, німецькі політики і чиновники на чолі з Центробанком Німеччини виступають проти програми викупу боргових паперів єврозони і будь-яких інших заходів ЄЦБ.
За повідомленням Бундесбанку, програма скупки держоблігацій, не кажучи вже про "кількісне пом'якшення", в якому бачать вирішення проблем багато економістів, все більше втягує ЄЦБ у фіскальну політику і віддаляє банк від ключового завдання забезпечення цінової стабільності.
Глава німецького Центробанку Аксель Вебер залишив ЄЦБ у минулому році в знак протесту проти програми скупки боргових паперів, а потім і інший німецький політик - Юрген Штарк - пішов у відставку через ті ж розбіжності.
Минулого тижня Європейський ЦБ збільшив скуповування паперів більш ніж у три рази - до найвищого рівня з кінця листопада, витративши 3,77 млрд євро, після того як новорічне затишшя поступилося дорогою відновленню боргової кризи.
Інвестори знову уважно стежать за діями ЄЦБ на тлі зниження рейтингів дев'яти країн єврозони агентством Standard & Рoor's в минулу п'ятницю. Однак, ЄЦБ поки протистоїть політичному тиску збільшити обсяги купівлі боргових паперів.
Новотни також відзначив, що банк відмовився від рішучих заходів монетарної політики в цьому місяці після двох послідовних знижень процентних ставок в кінці минулого року і виділення великого обсягу ліквідності банкам для стабілізації фінансової системи, щоб поточні заходи "повністю вступили в силу".