Естонських держслужбовців зобов'яжуть повідомляти про поїздки в Росію
В Естонії мають намір зобов'язати держслужбовців повідомляти про своїх позаслужбових поїздки в Росію. Проект відповідних поправок до закону про державну таємницю і секретні дані був переданий на розгляд парламенту, повідомляє газета Postimees.
У тому випадку, якщо нововведення будуть схвалені, естонським чиновникам доведеться повідомляти своїх роботодавців про всі візити в Росію, не пов'язаних з роботою. Деяким співробітникам доведеться проходити співбесіди в поліції безпеки до або після поїздки.
Чиновникам, які мають доступ до держтаємниці, і раніше офіційно не рекомендували їздити в Росію. Так, співробітникам в головному штабі сил оборони порадили не відвідувати РФ і Білорусь.
Подібні рекомендації також дала добровольча воєнізована організація "Кайтселііт" (Kaitseliit). Вони стосуються і кадрових військовослужбовців і цивільних співробітників.
"Якщо ж вони все-таки бажають здійснити поїздку, то повинні подати клопотання комісії із захисту державної таємниці "Кайтселиита", яка обговорить прохання і винесе своє ув'язнення начальнику організації для прийняття рішення", - пояснив Танел Рютман, заступник начальника відділу зв'язків з громадськістю "Кайтселіт".
Postimees уточнила, що чиновники російської національності стануть основним об'єктом уваги з боку спецслужб. Такі заходи, за даними видання, викликані низкою шпигунських скандалів, а також випадками вербування громадян Естонії і кризою в Україні.
В середині грудня естонські влади порушили кримінальну справу за статтею "державна зрада" проти колишнього технічного співробітника Поліції безпеки (КаПо) Уно Пуусеппа. Зараз він проживає в Москві.
В інтерв'ю телеканалу НТВ Пуусепп розповів про те, що під час своєї служби він співпрацював з ФСБ Росії і передавав відомству дані про секретні операції західних спецслужб. В Естонії при цьому стверджують, що колишній співробітник КаПо не мав доступу до подібної інформації.
Нагадаємо, на початку грудня 2014 року естонські військові заявили про велику групу російських літаків, що пролітали над Балтійським морем неподалік від повітряного кордону країни.