Європейський суд з прав людини прийняв рішення втрутитися в справу Леоніда Развозжаєва, обвинуваченого в підготовці масових заворушень на території Росії. Про це повідомляє його захист.
"Тільки що прийшов лист з Європейського суду про те, що сьогодні ЄС прийняв рішення про застосування правила 40 Регламенту суду і направив урядам України та Росії у справі Развозжаєва нашу скаргу з проханням надати інформацію", - написала адвокат Ганна Ставицька на своїй сторінці в Facebook.
Вона відзначила оперативність реакції ЄСПЛ, уточнивши, що скарга була відправлена лише два дні тому.
Развозжаєв є одним з трьох фігурантів справи про підготовку масових заворушень з метою захоплення влади в Росії, яку було порушено на підставі інформації з документального фільму "Анатомія протесту - 2".
В фільмі російських опозиціонерів звинувачували у змові з грузинськими політиками та підготовці заворушень на території РФ. В рамках фільму був продемонстрований фрагмент, названий авторами відеозаписом зустрічі керівників "Лівого фронту" з екс-главою комітету парламенту Грузії з оборони і безпеки Таргамадзе.
Після цього органами СК РФ щодо координатора руху "Лівий фронт" Сергія Удальцова, члена ради "Лівого фронту" Развозжаєва, помічника Удальцова Костянтина Лебедєва та інших осіб було порушено справу за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст.30 та ч.1 ст .212 Кримінального кодексу РФ (приготування до організації масових заворушень).
Удальцову було обрано запобіжний захід у вигляді підписки про невиїзд, Развозжаєв і Лебедєв арештовані, всім їм висунуто обвинувачення. СК стверджує, що Развозжаєв з'явився з повинною і розповів, що Удальцов і Лебедєв готували масові заворушення в Росії, а фінансував їх Таргамадзе.
Сам Развозжаєв заявив, що його викрали в Києві, коли він просив притулку, і, переправивши через державний кордон, доставили в Москву. За його словами, протягом двох діб, поки він перебував у невідомих, його піддавали тортурам: скували по руках і ногах, позбавляли сну, їжі і води, погрожували фізичною розправою над ним і його близькими, примушуючи до потрібних показань, після чого опозиціонер написав фактично під їхню піддиктовку "явку з повинною".
Читайте також: Російські опозиціонери проходили революційну підготовку за кордоном, - СК РФ