Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) не включив у своє рішення в липні 2012 р. фразу про звільнення Юрія Луценка, оскільки робить подібні уточнення тільки як виняток. Про це в інтерв'ю "Комерсанту-Україна" заявила суддя ЄСПЛ Ганна Юдковська.
"Знаєте, я чула докір на нашу адресу про те, що суд не включив у рішення фразу про звільнення Юрія Луценка, хоча, дійсно, в практиці ЄСПЛ були випадки, коли суд прописував таку індивідуальну міру. Це рішення у справах Тенгіза Ассанідзе проти Грузії, Ейнули Фатулаєва проти Азербайджану. Але справа Юрія Луценка дуже відрізняється від них. ЄСПЛ тільки у виняткових випадках указує в рішенні, як саме потрібно відновлювати права заявника. Візьмемо, наприклад, справу Тенгіза Ассанідзе: людина була виправдана рішенням національного суду, але продовжував утримуватися під вартою. Коли ЄСПЛ зажадав звільнити його, тодішній голова суду Жан-Пол Коста написав в особливій думці: було б аморальним в цій ситуації надати Грузії можливість самостійно вирішувати, яким чином поправити положення заявника", - сказала Юдковська.
Вона додала: "Що стосується першої скарги пана Луценка, по якій винесена ухвала ЄСПЛ, то тут ситуація інша. Суд розглядав дуже вузький аспект - не засудження заявника, а його арешт на стадії досудового слідства. І на той момент, коли ЄСПЛ розглядав справу, заявник вже знаходився під вартою не в якості запобіжного заходу, а за вироком, що вступив в законну силу. Тому ніяких конкретних індивідуальних заходів ЄСПЛ не прописав".
Читайте також: Україна виплатила 15 тис. євро компенсації Луценку, - Кульчицький