ЄС виділить 28 млн євро на реформування ДФС в рамках проекту Тwinning
Угоду буде підписано найближчим часом
Європейський Союз виділить Україні 28 млн євро для реформування Державної фіскальної служби. Про це йшлося на зустрічі в. о. голови ДФС з генеральним директором з питань сусідства і розширення Європейської Комісії, керівником групи підтримки України в Європейській Комісії Пітером Вагнером, повідомляє прес-служба ДФС.
Як повідомляється, кошти будуть виділені в рамках завершилася в грудні цього року дворічної міжнародної програми технічної допомоги ЄС для митних органів України "Тwinning". Фінансова частина програми буде підписана в найближчі тижні.
У свою чергу, продан поінформував Вагнера про виконану службою роботі.
Так, на сьогодні 30% митних декларацій оформляються за принципом "єдиного вікна", а з 1 лютого 2018 року так повинні оформлятися всі декаларции.
Також з метою удосконалення митного контролю та процедур планується активне використання ІТ та сучасних засобів митного контролю - скануючих систем, систем зчитування номерів, вагових комплексів, відеофіксація.
Крім того, в планах ДФС введення з другого кварталу в пункті пропуску "Ягодин - Дорохуськ" "Інтелектуальної системи управління рухом автомобілів".
Також в контексті впровадження поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі між Україною та ЄС , з 1 січня минулого року митницями ДФС вже видано більше 106,8 тис. сертифікатів з перевезення форми EUR.1. Статус схваленого експортера отримали 154 підприємства, які експортують продукцію в країни ЄС.
Україна нещодавно приєдналася до Конвенції про правила походження (ПанЕвроМед), що відкриває для українських виробників нові можливості на ринках Європи.
Нагадаємо, в 2016 році Кабінет Міністрів (КМУ) схвалив проект постанови "Про затвердження Порядку ініціювання, підготовки та реалізації проектів "Тwinning".
Тwinning - це інструмент інституційної розбудови і нова форма безпосереднього технічного співробітництва між органами влади держав - членів ЄС та країн-бенефіціарів.
Метою Twinning є надання допомоги країнам-бенефіціарам поліпшення і посилення адміністративного функціонування органів державної влади, їх структури, людських ресурсів, управлінського потенціалу.
Інструмент Twinning містить в собі рамки, які регулюють співпрацю між державним органом (бенефіціаром) та органом-партнером від країни - члена ЄС. Разом вони розробляють та впроваджують проект Twinning в країні-бенефіціара.
Визначальною рисою проекту Twinning є безпосередній обмін специфічним досвідом у окремо взятій сфері державного регулювання з метою впровадження норм та стандартів ЄС, передачу "ноу-хау" та передової практики між державними органами країн - членів ЄС та їхніми партнерами-бенефіціарами, випрацювання унікального національного досвіду.