ЄС вважає модернізацію ГТС пріоритетним напрямком співпраці між ЄС та Україною. Про це йдеться у шостому спільному звіті про енергетичну співпрацю між ЄС та Україною, передає прес-служба Представництва ЄС в Україні.
В енергетичному секторі Україна залишається далекою від досягнення рівня 10% відновлюваних джерел енергії у виробництві електроенергії (у 2010 році цей рівень складав 0,13%; у 2011 р. - 0,19%), зазначається у документі.
У рамках дорожньої карти з ядерної безпеки сторони зазначили, що, зважаючи на аварію на АЕС Фукусіма у Японії, Україна провела незаплановані "стрес-тести" щодо рівня безпеки своїх АЕС.
У контексті дорожньої карти з інтеграції ринків електроенергії та газу сторони відзначили набуття Україною, у лютому 2011 року, повноправного членства у Енергетичному співтоваристві. Також вони підкреслили, що Київ почав виконувати деякі свої зобов'язання у рамках Співтовариства. Зокрема, згадується про початок відкриття українського газового ринку з метою повного завершення цього процесу до 2015 року.
У дорожній карті з безпеки енергопостачань та транзиту вуглеводнів підкреслюється важливість та невідкладність прогресу у модернізації української газотранспортної системи. Також зазначається, що модернізація ГТС - пріоритет співпраці між ЄС та Україною в енергетичному секторі.
У рамках дорожньої карти зі співпраці у вугільному секторі приділяється особлива увага затвердженню у червні 2011 року генерального плану щодо реструктуризації вугільної промисловості України протягом 2012-2017 років. Того ж року уряд України почав імплементацію основних положень генерального плану, йдеться у документі.
У контексті дорожньої карти з енергоефективності та відновлюваних джерел енергії сторони відзначили заходи, яких вжила Україна з метою покращення ситуації у цій сфері. Однак країна залишається далекою від досягнення рівня 10% відновлюваних джерел енергії у виробництві електроенергії (у 2010 році цей рівень складав 0,13%; у 2011 - 0,19%), зазначається у документі.
Нагадаємо, документ підписано у рамках реалізації положень меморандуму про порозуміння між ЄС та Україною щодо співробітництва в енергетичній галузі. Він окреслює прогрес, який був досягнутий у енергетичних відносинах між ЄС та Україною від жовтня 2010 року.
Меморандум визначає спільну стратегію поступової інтеграції енергетичного ринку України у ринок ЄС. Він складається із дорожніх карт, що охоплюють двосторонню співпрацю у таких сферах: ядерної безпеки; інтеграції ринків електроенергії та газу; безпеки енергопостачань та транзиту вуглеводнів; вугільного сектору; енергоефективності та відновлюваних джерел енергії.
Попередні п'ять звітів з прогресу, досягнутого ЄС та Україною у енергетичних відносинах (2006-2010 рр.), було представлено під час самітів ЄС-Україна.
Нагадаємо також, що меморандум про порозуміння між ЄС та Україною щодо співробітництва в енергетичній галузі було підписано 1 грудня 2005 року. Виконання меморандуму є важливим елементом реалізації Порядку денного асоціації ЄС-Україна.