Домовленості про вилучення у Брюсселя основних повноважень з контролю над національними економіками Європи свідчать про те, що ЄС в 2014 р. чекають серйозні потрясіння
Досягнуті домовленості між лідерами нідерландській "Партії свободи" і французького "Національного фронту" про вилучення у Брюсселя основних повноважень з контролю над національними економіками Європи свідчать про те, що Євросоюз у 2014 р. чекають серйозні потрясіння і "політичні землетруси". Про це у своєму блозі пише лідер громадського руху "Український вибір" Віктор Медведчук.
На його думку, події в Греції є явним підтвердженням цього.
"Влада вирішила не псувати "свято демократії" проявами громадянського невдоволення, а тому просто заборонила проведення на центральних вулицях і площах столиці акцій протесту. Поки на церемонії, присвяченій передачі Греції естафети головування в Євросоюзі, прем'єр-міністр країни Антоніс Самарас ділився райдужними прожектами, а єврочиновники запевняли нового керівника у всебічній підтримці і обіцяли поглиблювати інтеграцію, учасники мирної маніфестації в Афінах вимагали припинити проведену Євросоюзом політику жорсткої економії. Поки глава Єврокомісії Жозе Мануел Баррозу клятвено запевняв, що заяви про можливий вихід Греції з єврозони, про крах самої загальної валюти і розпад ЄС не більш ніж спекуляції, до маніфестантів, які намагаються прорвати оточення поліції і висловити свою думку про політику ЄС, був застосований сльозогінний газ.
Греки впевнені, що Європейський Союз відповідальний за гостру гуманітарну і соціальну кризу в країні. Нав'язувані трійкою кредиторів - Єврокомісією, Європейським центробанком і Міжнародним валютним фондом - радикальні реформи не мали бажаного ефекту, навпаки, вони загострили економічні і соціальні проблеми", - зазначає Медведчук.
Він також нагадав, що економіка Греції шостий рік переживає спад. За цей період вона скоротилася на 20%. В листопаді 2013 р. споживчі ціни в Греції знизилися на 2,9% (найрізкіше падіння з 1960 р.). Рівень безробіття продовжує бити рекорди в ЄС. За оцінками аналітичного агентства S&P Dow Jones Indices, в березні - липні 2013 р., в результаті триваючої економічної кризи 2008-2013 рр., Греція вперше в практиці світових фінансових агентств втратила статус розвиненої країни і повернулася в розряд країн, що розвиваються.
"Втім, ситуація в Греції типова для багатьох країн ЄС. Євросоюз загруз в економічних, соціальних, фінансових, політичних проблемах. Про своє невдоволення час від часу заявляють не тільки жителі бідуючих Португалії, Іспанії, Греції, Італії, але і цілком благополучній Австрії.
За прогнозами експертів, вибори в Європарламент можуть істотно змінити політичну розстановку сил в цитаделі євровозз'єднання. Євроскептицизм, так само як і зростання рейтингу правих партій, які переслідують національні інтереси, можуть зіграти з прихильниками поглибленої та всеохоплюючої інтеграції злий жарт", - резюмує Медведчук.