Обсяг інвестицій на ці цілі планується наростити до 62 млрд євро
Для врегулювання міграційної кризи ЄС запропонує стійке партнерство семи країнам Африки і двом Близького Сходу. Про це повідомив єврокомісар з внутрішніх справ і питань міграції Дімітріс Аврамопулос в інтерв'ю газеті Die Welt, пише DW.
Йдеться про Туніс, Малі, Сенегал, Нігеру, Ефіопію, Нігерію, Лівію, а також про Йорданію та Ліван. Обсяг інвестицій на ці цілі планується наростити до 62 млрд євро.
За словами єврокомісара, в основу взаємодії з цими країнами в міграційній сфері будуть покладені принципи, схожі на ті, які були обрані раніше при розробці угоди Брюсселя з Анкарою.
Разом з тим, ключові положення, на яких створюються нові партнерські відносини, не стануть точно копіювати домовленості з Туреччиною.
"До всіх держав не можна підходити з одним і тим же мірилом", - зазначив Аврамопулос.
ЄС спробує переконати країни приймати назад мігрантів у разі незаконного перетинання ними меж Євросоюзу. Також держави Африки та Близького Сходу повинні будуть послідовно працювати над більш ефективним захистом своїх кордонів.
Крім того, будуть мінімізуватися можливості проникнення в ЄС, пов'язані із загрозою для життя біженців. А приплив висококваліфікованих фахівців з-за кордону в країни Євросоюзу комісія планує регулювати за допомогою ідентичною для всіх держав ЄС програми "синьої карти".
Як зазначив комісар, в довгостроковій перспективі обсяг інвестицій на підтримку системи нових партнерств в період з 2016 по 2020 роки вдасться наростити до 62 мільярдів євро. При цьому Брюссель планує мобілізувати на ці цілі не тільки державні, але й приватні кошти.
Нагадаємо, Дуда заявив про готовність Польщі приймати мігрантів без квот.