У Євросоюзі сьогодні немає побоювань у тому, щоб підтримати Україну в газовому конфлікті, оскільки в ЄС йде скорочення споживання російського палива, а також активізується видобуток сланцевого газу. Про це заявив перший заступник голови комітету ВР з питань ПЕК Олег Зарубінський.
«Месиджі, які ми отримали від єврокомісара з енергетики Гюнтера Еттінгера, дають підстави говорити, що Європа готова допомогти нам знизити ціну на російський газ. Це свідчить про підвищену увагу ЄС до української газової проблематики. Якщо раніше з боку ЄС не було жодних натяків на готовність допомогти Україні у вирішенні енергетичних питань, зокрема, які стосуються будівництва Північного і Південного обхідних газопроводів, то зараз ми відчуваємо їх плече», - сказав політик.
На його думку, зміни позиції європейців сприяло приєднання України до Європейської енергетичної хартії (ЄЕХ). «ЄЕХ свідчить, що ключові проблеми її членів повинні вирішуватися після відповідних консультацій. Зараз ми їх отримали, далі почнуться реальні дії», - зазначив нардеп
Він вважає, що європейці сьогодні не бояться зайняти сторону України в газовому конфлікті завдяки активізації видобутку сланцевого газу і одночасному скороченню споживання російського палива в ЄС. «Багато експертів неправі, стверджуючи, що сланцевий газ видобувається тільки в США. Сьогодні, говорячи «сланцевий газ», ми маємо на увазі і Європу - Великобританію, Німеччину та інші країни. У листопаді минулого року Єврокомісія дозволила розвідку покладів цього виду палива по всій Європі. Перспективи сланцевої революції реальні. На тлі його собівартості в районі 70-90 дол., ціна за російський газ - предмет для аналізу і занепокоєння «Газпрому»», - переконаний Зарубінський.
У цьому зв'язку, він вважає реалістичними поставки в реверсному режимі до 30 млрд куб. м. газу в Україну через Словаччину та Угорщину. На думку політика, це стане серйозним сигналом для російських партнерів. У зв'язку з цим, Зарубінський вважає абсурдом купувати російський газ в західних країн за меншу суму, а не безпосередньо в Росії, з якою Україна сусідить.
Нагадаємо, що за результатами зустрічі з єврокомісаром з питань енергетики Гюнтером Еттінгером, міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький заявив, що європейська сторона запропонувала деякі механізми зміни ціни на російський газ. У свою чергу, єврокомісар відзначив, що ЄС допомагає Україні диверсифікувати імпорт газу, і вже зараз українська сторона може отримувати німецький газ через Польщу, завдяки здатності трубопроводу працювати в обох напрямках.
Читайте також: Україна у 2013 р. має намір імпортувати з Угорщини і Словаччини до 7 млрд куб. м газу