ua en ru

ЄС може повністю відмовитись від "Північного потоку-2", - Коболєв

ЄС може повністю відмовитись від "Північного потоку-2", - Коболєв Фото: Андрій Коболєв розповів про можливість відмови ЄС від "Північного потоку-2"

На думку глави "Нафтогазу" велику роль відіграла тактика спротиву, яку застосували усі східноєвропейські країни.

Європейський союз може повністю відмовитись від проекту "Північний поток-2", щоб не порушувати принципи солідарності і не перетворювати "Газпром" на монополіста на європейському ринку. Про таке заявив голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв у ефірі "5 каналу".

Він зазначив, що нещодавнє рішення Єврокомісії припинити заявку на "Північний потік" може означати й повну відмову Євросоюзу від цього проекту.


"Це рішення було припинити заявку, що фактично означає, що вони можуть повністю зупинити свою участь у проекті "Північний потік-2", - зазначив Коболєв.

На його думку велику роль грає тактика спротиву, яку застосували усі східноєвропейські країни.

"Дуже багато, дуже часто, ми пояснювали Європейській комісії, ми пояснювали представникам Німеччини, що "Північний потік-2" є фактично Троянським конем. Реалізація цього проекту додасть козирів Росії і значно послабить вплив ЄС на країни Східної Європи, тому що з їхніх точок зору це буде виглядати, як порушення принципу солідарності", - розповів Коболєв.

Глава "Нафтогазу" вважає, що європейські компанії починають розуміти, що не можна дозволяти "Газпрому" порушувати правила.

"Якщо дозволяти "Газпрому" порушувати європейські принципи, дозволяти діяти не за правилами, вони отримають той самий ефект, який отримали ми, оскільки ми дуже довго дозволяли "Газпрому" домінувати на нашому ринку, коли він міг грати тиском, припиняти газопостачання, відключати всю країну від газу. Всі ці приклади грають проти "Газпрому", - розповів Коболєв.

Нагадаємо, на рішення Європейської комісії щодо блокування "Північного потоку-2" міг вплинути факт зниження тиску в українській газотранспортній системі.