ЄС підключився до вирішення проблеми з припиненням Україною передоплати за російський газ
![ЄС підключився до вирішення проблеми з припиненням Україною передоплати за російський газ](https://www.rbc.ua/static/img/b/a/ba800a8aee53c8742c2329a0ecab2084_650x410.jpg)
Європейська комісія підключилася до вирішення проблеми з припиненням Україною передоплати за російський газ. Це випливає з повідомлення прес-служби Міністерства енергетики РФ.
"Міністр енергетики РФ Новак, Олександр Валентинович повідомив, що на даний момент усі ключові питання з постачань російського газу обговорюються в рамках телефонних переговорів за участю віце-президента Єврокомісії з енергетики Мароша Шевчовича і міністра енергетики та вугільної промисловості України Володимира Демчишина", - сказано в повідомленні.
"Ми розраховуємо, що нова передоплата за постачання російського газу буде внесена своєчасно. Всі тристоронні домовленості, досягнуті в Брюсселі, повинні неухильно дотримуватися, не можна допустити збою постачань європейським споживачам", - цитує міністра прес-служба відомства.
Нагадаємо, 23 лютого "Нафтогаз" звинуватив "Газпром" у невиконанні заявки на поставку передплаченого газу. 24 лютого в "Газпромі" повідомили про те, що можуть через 2 дні припинити постачання газу Україні через відсутність передоплати. Того ж дня "Нафтогаз" відмовився продовжувати вносити передоплату за російський газ, не виключивши судового розгляду з РФ з передплаченим газових поставок.