ua en ru

ЄС очікує на прийняття Україною трьох євроінтеграційних законопроектів 21 листопада

Європейський Союз очікує на прийняття Україною трьох євроінтеграційних законів завтра, 21 листопада 2013 р. Про це йде мова в заяві європейського комісара з розширення і європейської політики сусідства Штефана Фюле, оприлюдненій прес-службою Представництва ЄС в Україні.

Європейський Союз очікує на прийняття Україною трьох євроінтеграційних законів завтра, 21 листопада 2013 р. Про це йде мова в заяві європейського комісара з розширення і європейської політики сусідства Штефана Фюле (на фото), оприлюдненій прес-службою Представництва ЄС в Україні.

"Я ціную значний прогрес, що його було досягнуто в останні місяці у цьому напрямі. Я натхненний рішучістю Януковича та голови Верховної Ради України Володимира Рибака ухвалити 21 листопада, у співпраці з усіма парламентськими фракціями, ключові закони, зокрема, закон про парламентські вибори, новий закон про генеральну прокуратуру та новий закон про медичне лікування засуджених за кордоном", - заявив Фюле.

При цьому він наголосив, що "прихильність ЄС ідеї надання відносинам з Україною нової якості, відкриваючи у такий спосіб нові можливості для українського народу, є непохитною. Двері для такого якісного кроку залишаються відчиненими, і ми очікуємо на впровадженням урядом України свого рішення від 18 вересня щодо підписання угоди про асоціацію у Вільнюсі 29 листопада".

Зазначимо, мова йде про законопроекти про прокуратуру, вибори і найбільш резонансний - про лікування ув'язнених за кордоном, по якому може бути звільнена Юлія Тимошенко.

Президент Литви Даля Грибаускайте прокоментувала ситуацію навколо справи екс-прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко. На її думку, відповідальними за вирішення долі екс-прем'єра є як Президент України Віктор Янукович, так і представники опозиції. Тож, у разі непідписання угоди про асоціацію, цілком ймовірний сценарій паузи у стосунках України та ЄС.

Нагадаємо, 18 листопада Рада Європейського Союзу із закордонних справ у Брюсселі не прийняла жодного рішення щодо можливого підписання Угоди про асоціацію з Україною, однак готова це зробити в будь-який час. Такий результат засідання був цілком очікуваним.

Раніше, перед засіданням ради, міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт повідомив, що ЄС не може прийняти рішення щодо України, адже робота місії Кокса-Кваснєвського ще не завершена.

Своєю чергою, глава німецького зовнішньополітичного відомства Гідо Вестервелле закликав українські еліти до якнайшвидшого компромісу з питання євроінтеграційного вектора.

"Ми хочемо, щоб Україна орієнтувалася на ЄС, але за правильних умов. Насамперед - верховенства права, і справа Тимошенко має величезне значення. Я закликаю Україну діяти негайно і об'єднатися у практичному сенсі слова на шляху до встановлення верховенства права, а не втрачати час. Годинник працює і час спливає - всі в Україні мають це усвідомлювати", - резюмував глава МЗС Німеччини.