Євросоюз (ЄС) опублікував перелік нових санкцій відносно Ірану. Список обмежувальних заходів приводиться в офіційному прес-релізі Ради Євросоюзу. У повідомленні наголошується, що європейські санкції спрямовані на скорочення джерел фінансування ядерної програми Ісламської Республіки.
Рада ЄС ввела заборону на імпорт, придбання та транспортування іранської нафти і нафтопродуктів, а також належні до них фінансові та страхові операції. Крім того, заборона накладена на експорт до Ірану нафтохімічного устаткування, на передачу відповідних технологій, на інвестиції в іранські компанії нафтового сектора і на створення спільних підприємств.
Відповідно до прийнятих обмежувальними заходами, до 1 липня 2012 р. від виконання санкцій звільняються боку діючих контрактів з Іраном. При цьому до 1 травня 2012 р. Рада ЄС має намір розглянути хід виконання ембарго на поставки нафти і нафтопродуктів.
Брюссель заморожує активи Центробанку Ірану і вводить заборону на торгівлю з ЦП та державними установами Ісламської Республіки золотом, коштовними металами і алмазами, а також на поставки до Ірану ряду товарів подвійного призначення.
Крім того, Рада ЄС заморозив активи ще восьми іранських компаній і трьох представників діючого іранського режиму, яким тепер заборонено в'їзд до Євросоюзу.
США, Ізраїль і країни Євросоюзу підозрюють Іран у спробах створити ядерну зброю. Іранський уряд наполягає на тому, що його ядерна програма носить виключно мирний характер і направлена на забезпечення країни електроенергією.
Іран - другий найбільший виробник нафти серед країн ОПЕК після Саудівської Аравії. У 2010 р. Іран перебував на третьому місці в світі за обсягами експорту нафти після Саудівської Аравії і Росії. На частку країн Євросоюзу в даний час припадає близько 20% іранського експорту сирої нафти. Найбільшим же споживачем іранського "чорного золота" є Китай, який закуповує 20% нафти республіки. За інформацією ОПЕК, загальна вартість річного експорту іранської нафти становить 71,6 млрд дол.