Санкції ЄС торкнуться Ощадбанку і ВТБ, - Wall Street Journal
Європейський союз готується додати новий санкційний список дві російські компанії і п'ятьох людей, які підтримують заворушення на Україні та/або отримують від них вигоду. Про це пише Wall Street Journal з посиланням на неназваних дипломатів ЄС.
Нові санкції ЄС можуть торкнутися найбільших російських банків - Ощадбанк і ВТБ.
Імена фізичних осіб не називаються. Однак видання пише, що "вперше санкції поширюються на олігархів".
Нові санкції є частиною планів Євросоюзу щодо посилення тиску на Президента Росії Володимира Путіна. На думку чиновників ЄС, Москва надає підтримку ополченцям на південному сході України. Нові санкції, за задумом Євросоюзу, повинні завдати удару по російській економіці, ізолювати "еліту Росії", чинячи тиск на Путіна, і перешкодити подальшого відправлення ополченцям зброї через кордон, пише видання.
Агентство Reuters з посиланням на свої джерела в дипломатичних колах ЄС повідомляє, що дипломати ЄС ввечері в понеділок, 28 липня, досягли попередньої угоди за новим санкционному списком. Очікується, що він буде опублікований в офіційному журналі ЄС в найближчу середу, 30 липня.
Раніше Financial Times повідомила, що в проекті можливих заходів проти Росії, які були розіслані Брюсселем в європейські столиці, виявилися пропозиції заборонити держбанкам (з часткою держвласності понад 50%) займати на середньо - і довгостроковій основі у європейських організацій. Крім того, Брюссель пропонував припинити експорт високотехнологічних товарів для російської енергетики, а також згорнути оборонний експорт.
Прес-служба ВТБ відмовилася прокоментувати РБК своє можливе попадання в санкційний список ЄС. Ощадбанк у своєму проспекті в червні писав, що у нього немає ніяких підстав вважати, що санкції ЄС можуть бути до неї застосовані. Сьогодні представники Ощадбанку були недоступні для коментарів.
Згідно звітності ВТБ за перший квартал 2014 року, обсяг випущених єврооблігацій та інших європейських цінних паперів становить 426,1 млрд руб. У Ощадбанку, за даними звітності, на ноти, випущені в рамках MTN і ECP програм, доводиться 462 млрд руб.
Нагадаємо, 26 липня ЄС в черговий раз розширив свої санкційні списки. У числі нових фігурантів списку - 15 фізичних осіб та дев'ять організацій і дев'ять компаній, розташованих на території Криму. На даний момент у списку ЄС в цілому 87 фізичних та 20 юридичних осіб. Всім їм заборонений в'їзд до ЄС, їхні активи, у разі виявлення таких в європейських банках, підлягають заморожуванню. Європейському бізнесу заборонено вести справи з фігурують у списку юридичними особами.