ua en ru

ЄС готовий на компроміси для підписання УА з Україною

Європейський Союз не має наміру скорочувати перелік вимог, висунутих Україні для підписання угоди про асоціацію (УА), однак готовий піти на компроміси.

Європейський Союз не має наміру скорочувати перелік вимог, висунутих Україні для підписання угоди про асоціацію (УА), однак готовий піти на компроміси. Про це пише "Комерсант-Україна".

Більша частина депутатів Європейського парламенту, так само як і представники Єврокомісії наголошують, що ЄС не має наміру скорочувати перелік вимог до України. Але можливі компроміси - питання лише в тому, наскільки великими можуть бути поступки сторін.

"Не має критичного значення, хто випустить Юлію Тимошенко - нинішній Президент або майбутній, відбудеться це до підписання, або після. Головне - підписати угоду про асоціацію. Врахуйте, що в разі непідписання Тимошенко теж постраждає",- звернувся до колег литовський депутат Європарламенту Вітаутас Ландсбергіс.

"Ми сподіваємося, що влада виконає всі умови ЄС, що Юлія Тимошенко вийде на свободу і зможе отримати медичну допомогу за кордоном, у Німеччині",- підсумував обговорення Арсеній Яценюк.

"Незважаючи на будь-який тиск або залякування, ми підпишемо угоду у Вільнюсі",- запевнив європейських політиків посол України при ЄС Костянтин Єлісєєв.

При цьому голова комітету парламентської співпраці Україна-ЄС Павло Коваль (Польща) запропонував підписати угоду про асоціацію з Україною до Вільнюського саміту через торговий конфлікт з Росією. "Угода має бути підписана не у Вільнюсі. Після того, що відбулося (блокада українського експорту Росією), її треба підписати, не відкладаючи, завтра або наступного тижня", - запропонував колегам Коваль.

Нагадаємо, раніше комісар ЄС з розширення і європейської політики сусідства Штефан Фюле заявив, що Європейський Союз не має наміру змінювати вимоги, висунуті раніше на адресу України.

"Ми навіть не обговорювали можливість відмови від яких-небудь вимог або критеріїв підписання угоди про асоціацію", - заявив Фюле, нагадавши, що до їх числа входить вирішення проблем вибіркового правосуддя.

"У нас є стурбованість і в торговій сфері, зокрема з приводу ухваленого в Україні закону про автомобільний утилізаційний збір", - сказав комісар. Вирішення цієї проблеми також вважається однією з ключових умов підписання УА європейською стороною.

Тим часом Фюле відзначив ряд позитивних кроків Києва, зокрема передачу у Венеціанську комісію проекту закону про прокуратуру і початок проведення круглих столів про виборче законодавство.