ua en ru

EPAL: український експорт можуть затримати на кордоні на 10 днів за підроблені піддони

EPAL: український експорт можуть затримати на кордоні на 10 днів за підроблені піддони

Український експортний бізнес зазнає збитків у разі використання контрафактних піддонів для транспортування продукції по Україні, а також на експорт.

Про це на прес-конференції в Києві заявив генеральний директор Європейської асоціації піддонів (EPAL) Мартін Лайбрандт.

За його словами, застосування кустарно виготовлених палет для транспортування і зберігання товарів несе ризики, як для логістичних компаній, так і для дистриб'юторів, що реалізують продукцію кінцевому споживачеві. Незважаючи на те, що нелегальні виробники піддонів незаконно використовують торгову марку EPAL, їхня продукція суттєво відрізняється за якістю від оригінальних палет.

"Сертифіковані піддони виготовляються за певною технологією, яка мінімізує можливість їх пошкодження при транспортуванні, завантаженні або розвантаженні продукції. Контрафактні ж палети дуже часто виготовляються з порушенням вимог до матеріалу, конструкції, кріпленням та ін. Отже, надійність і безпека відходить на другий план. При цьому, кустарні виробники масово використовують бренд EPAL для маскування контрафакту", - сказав Мартін Лайбрандт.

«Ми активно боремося з цим явищем. Нещодавно ми провели акцію на кордоні України, Словаччини, Польщі та Угорщини. Спільно з митними органами ми затримали близько 15 тис. підроблених палет. Фактично західний кордон України для контрафактних піддонів сьогодні закритий. Будь-який вантаж, який транспортується на підроблених палетах може бути затримано на кордоні на 10 днів. Контрафактні палети будуть вилучені, перевізнику доведеться за свій рахунок перевантажувати товар на сертифіковані піддони ", - додав Лайбрандт.

Він також зазначив, що цивілізовані країни не бачать сенсу економити на безпеці при транспортуванні товарів, оскільки це безпосередньо впливає на репутацію виробників, перевізників та дистриб'юторів. Про це, зокрема, свідчить постійно зростаючий попит на сертифіковані піддони EPAL. Зростання виробництва піддонів в минулому році склало плюс 11% порівняно з 2014 роком.

"У загальній складності в 2015 році було випущено 73,6 млн європіддонів EPAL в оборот по всьому світу. Це рекордний результат - збільшення виробництва до попереднього року склало 10,9%. Показники по ремонту піддонів в 2015 невеликі, але також збільшилися, склавши 23,9 мільйонів одиниць проти 22,4 млн одиниць в 2014-му", - зазначив генеральний директор EPAL.

Мартін Лайбрандт впевнений, що українському бізнесу, що бажає утримати ринки збуту в ЄС та інших країнах Заходу, а також відшукати нові ринки, доведеться відмовитися від застосування контрафактних піддонів. Він зауважив, що сьогодні українські виробники намагаються економити.

Однак, насправді економія на піддонах себе не виправдовує, оскільки навіть на території України продукція на контрафактних палетах може бути затримана поліцією, додав він. Власник буде змушений перевантажувати товар, що саме по собі несе збитки. Підроблені піддони будуть вилучені і на вимогу EPAL - знищені. Якщо ж сума збитків за незаконне використання бренду EPAL перевищить 14 тис. грн, за словами юриста EPAL в Україні Любомира Дроздовського, настає кримінальна відповідальність, яка передбачає штраф у розмірі до 850 тис. грн.

"Україна може цивілізовано побороти таке явище, як контрафактні піддони. Асоціація EPAL готова допомогти українським виробникам. Зокрема, ми можемо запропонувати навчання технологіям EPAL з виробництва високоякісних палет, які в підсумку отримають міжнародну сертифікацію. Українські виробники можуть увійти в коло ліцензіатів EPAL, після чого для їх продукції відкриються нові ринки. Ліцензійні платежі невеликі, становлять близько 0,08 євро (8 євро центів) з кожної виробленої палети, що, враховуючи вартість палети на європейському ринку близько 7-8 євро, становить близько 1% її вартості. В таких умовах звертатися до контрафакту просто безглуздо", - впевнений Лайбрандт.

В Асоціації EPAL впевнені, що невдовзі Україна адаптується до всіх стандартів ЄС, у тому числі і в сфері транспортування товарів.

Зазначимо, Європейська асоціація піддонів EPAL - всесвітня некомерційна організація, що об'єднує виробників європіддонів марки EPAL. Асоціація заснована у 1991 році і об'єднує сьогодні понад 1500 ліцензіатів.