Європейський парламент на своєму сьогоднішньому засіданні ухвалив резолюцію по Україні. Основними посилами резолюції є готовність підписати угоду про асоціацію з Україною, засудження застосування сили до мирних протестуючих в Києві і заява щодо відкритості до подальшого діалогу.
Європейський парламент на своєму сьогоднішньому засіданні ухвалив резолюцію по Україні. Основними посилами резолюції є готовність підписати угоду про асоціацію з Україною, засудження застосування сили до мирних протестуючих в Києві і заява щодо відкритості до подальшого діалогу. Крім того, Європарламент закликав країни ЄС до якнайшвидшого запровадження безвізового режиму з Україною.
"Європейський парламент жалкує про вирішення української влади під керівництвом Президента Віктора Януковича про відмову від підписання угоди про асоціацію з ЄС під час саміту Східного партнерства у Вільнюсі, незважаючи на чітке бажання з боку ЄС продовжувати процес асоціації за умови виконання вимог; вважає це рішення втраченою можливістю в стосунках Україна-ЄС; вдячливий європейським прагненням, вираженим демонстраціями українського громадянського суспільства, що продовжуються, на Євромайдані в Києві та інших містах по всій Україні, які рішуче засудили рішення Президента Януковича і виступили в підтримку європейський перспективи для України, яка представляє інтерес для обох сторін", - сказано в резолюції.
Там також сказано: "ЄП засуджує насильство вночі 9 грудня, коли сили безпеки уломлювалися в офіси опозиційних партій і незалежних медіа-видань, а також загрожували протестуючим; вважає, що ці події провокують подальшу ескалацію конфлікту".
Крім того, "ЄП нагадує, що декілька каналів комунікації, включаючи моніторингову місію ЄП, очолювану президентами Коксом і Квасьневським, залишаються відкритими між Україною і ЄС; відзначає, що побоювання української влади та їх рішення в останню хвилину відкласти підписання УА мали бути озвучені раніше, щоб на них могла послідувати відповідь".
Також "ЄП підтверджує свою підтримку швидкому підписанню угоди про асоціацію з Україною за умови виконання необхідних вимог, сформульованих Радою закордонних справ 10 грудня 2012 р. і підтриманих резолюцією ЄП 13 грудня 2012 р.; закликає Європейську Раду під час свого засідання в грудні 2013 р. зробити сильний політичний сигнал, що ЄС залишається готовим до асоціації з Україною".
(Фото: AFP)
У документі наголошується, що Європейський парламент виступає за початок роботи нової місії посередників на найвищому політичному рівні, виражає солідарність з мітингуючими за європейське майбутнє, підтверджує неприпустимість політичного і економічного тиску з боку Росії, розглядає можливість контрзаходів проти Росії в рамках СОТ, закликає українську владу до переговорів з мітингуючими, запрошує європейські країни до встановлення безвізового режиму з Україною, підтверджує своє розуміння необхідності забезпечення Україні фінансової підтримки через МВФ і ЄБРР.