ЄП закликав посилити санкції до Росії і застосувати обмеження до Криму, - резолюція
Європейський парламент закликає Раду Європи посилити другий етап санкцій проти Росії у зв'язку з останніми подіями в Україні. Про це йдеться у резолюції Європарламенту, прийнятій сьогодні, 17 квітня 2014 р. в Страсбурзі (Франція).
Як повідомив у своєму Twitter повідомив депутат Європарламенту Яцек Саріуш-Вольський, "за" проголосували 437 депутатів, "проти" - 49, утрималися - 85.
"(Європарламент) знову підкреслює необхідність для ЄС і його держав-членів бути єдиними в діалозі з Росією; вважає, що нинішня ситуація вимагає від Ради (ЄС) посилити програму другого етапу санкцій і бути готовим до третього етапу (економічні санкції), які повинні бути негайно застосовані; ще раз повторює свій заклик до Ради негайно застосувати ембарго на зброю і технології подвійного застосування", - наголошується в резолюції.
Євродепутати закликають вжити заходів проти російських компаній та їх дочірніх підприємств, особливо в енергетичному секторі, а також російських інвестицій та активів у ЄС, а також до перегляду всіх домовленостей з Росією з метою їх можливого призупинення.
Також ЄП закликає до запровадження економічних, торговельних і фінансових обмежень щодо Криму і його сепаратистського керівництва; вважає, що ці обмеження повинні бути реалізовані якомога скоріше на основі проведеного Єврокомісією аналізу правових наслідків приєднання Криму.
У прийнятому документі Європарламент жорстко засуджує подальшу дестабілізацію і провокації на сході та півдні України, виключаючи можливість підготовки до "незаконних" референдумів за прикладом Криму. Євродепутати попереджають, що дії проросійських озброєних сепаратистів під керівництвом російських спецслужб можуть бути використані РФ як привід для військового втручання, зриву президентських виборів і форсування федералізації з метою поділу України.
У зв'язку з цим ЄП закликає Росію негайно припинити підтримку збройних сепаратистів, які захопили урядові будівлі в Слов'янську, Донецьку та інших містах, припинити провокації, спрямовані на розпалювання заворушень і подальшу дестабілізацію ситуації, відвести свої збройні сили від східного кордону України і працювати в напрямку мирного врегулювання кризи політичними і дипломатичними засобами.
При цьому євродепутати висловлюють свою повну підтримку та солідарність з урядом України, а також вітають його стриманість у вирішенні кризи та нагадують, що українська влада має повне право використовувати всі необхідні заходи, включаючи право на самооборону у відповідності зі статтею 51 Статуту ООН.
Водночас ЄП застерігає Росію від використання законного права України захищати свою територіальну цілісність як привід для початку повномасштабного військового вторгнення.