Європейський парламент (ЕП) готується ухвалити нову критичну резолюцію щодо України. Про це пише видання "Комерсант-Україна". На цей раз ЄП може зажадати від органів влади ЄС припинити переговори за угодою про асоціацію (УА) до рішення проблем, що накопичилися. Зараз в Брюсселі проходять переговори про пом'якшення цього формулювання, проте відмова Києва піти назустріч ЄС в питанні гуманізації законодавства може зіграти не на користь України. У ЄП стверджують, що вже отримали від Києва сигнали про те, що ст. 365 Кримінального кодексу не буде декриміналізована і лідер "Батьківщини" Юлія Тимошенко не вийде на свободу.
Чергова резолюція ЄП є плановою, присвяченою переговорам України і ЄС щодо угоди про асоціацію. Цей документ може мати ключове значення для подальших переговорів щодо УА. Частина країн-членів ЄС, насамперед Німеччина, виступають за відмову від парафування УА в умовах погіршення ситуації з демократією в Києві. Але оскільки остаточна позиція Євросоюзу поки не визначена, думка Європарламенту може виявитися вирішальною. В наступний четвер на засіданні комітету ЄП з питань зовнішньої політики буде затверджений текст резолюції, який швидше за все залишиться незмінним до голосування на пленарному засіданні ЄП 1 грудня.
У розпорядженні видання опинився обговорюваний Європарламентом проект резолюції з поправками до нього. Раніше передбачалося, що цей документ, адресований не Україні, а інститутам ЄС, буде відносно нейтральним, до того ж 27 жовтня на хвилі обурення вироком Тимошенко ЄП вже ухвалив критичну резолюцію. Проте документи свідчать, що нова резолюція також може виявитися вельми жорсткою.
У тексті буде згадано про судове рішення у справі екс-прем'єра, хоча формулювання цього пункту поки не узгоджене. Європейська народна партія (ЄНП; партнер "Батьківщини" в Європарламенті) пропонує констатувати "акт помсти" нинішній українській владі відносно пані Тимошенко. Але найбільшу важливість мають поправки, що стосуються термінів парафування, підписання і вступу в дію угоди про асоціацію.