ua en ru

"Енергоатом": сьогодні суд прийме рішення по справі, що негативно впливає на роботу українських АЕС

12 квітня о 17:15 в Апеляційному суді Києва (вул. Солом'янська, 2-А) відбудеться друге засідання у справі про перегляд за нововиявленими обставинами рішення Апеляційного суду Києва від 10.03.2016 про скасування постанови Шевченківського районного суду Києва від 9.02.2016, яким було зупинено виконавче провадження по виконанню рішення Господарського суду Києва від 4.08.2011 про стягнення з Енергоатому на користь ЗАТ СП «Укрелектроват» заборгованості в розмірі 127,3 млн грн. Про це йдеться в повідомленні прес-служби "Енергоатому".

Як наголошується, підставою для заяви Енергоатому про перегляд постанови апеляційного суду стали грубі порушення чинного законодавства при поданні заяви та судового розгляду. Так, за даними прес-служби, старший державний виконавець відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України Мурихін здійснював юридичні дії в Києві, одночасно перебуваючи в Одесі, і при цьому підставою для поновлення пропущеного терміну для подачі апеляційної заяви вказував саме перебування у відрядженні. Крім того, заявили в "Енергоатомі", Мурихін представляв інтереси ДДВС в суді без належним чином оформлених повноважень. З приводу цього Енергоатом направив відповідну заяву в Генпрокуратуру.

У прес-службі нагадали, що в березні 2016 виконавча служба заарештувала рахунки та майно Енергоатому на загальну суму 200 млрд грн, фактично заблокувавши фінансово-господарську діяльність найбільшої в Україні енергогенеруючої компанії. Внаслідок арешту валютних рахунків Енергоатому припинені всі платежі за ядерне паливо, ядерні матеріали та вивезення відпрацьованого ядерного палива. Наслідками відтермінування зазначених платежів може стати затримка постачання ядерного палива на АЕС України, а отже зупинки енергоблоків АЕС (за 1 добу простою одного енергоблоку потужністю 1000 МВт Компанія недоотримає 10,13 млн грн), заявили в компанії.

Арешт рахунків Енергоатому позбавив компанію можливості обслуговувати кредити, отримані в іноземній валюті.

"Варто зазначити, що невиконання зобов'язань за кредитом Євратому є випадком невиконання зобов'язань за кредитом, наданим під державні гарантії, та може призвести до припинення надання кредитних ресурсів Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки АЕС України на загальну суму 600 млн євро (кредитні організації - ЄБРР і Євратом). У свою чергу, це вважається випадком дефолту і для Енергоатому, яким буде надовго закритий ринок іноземних запозичень. Також це може негативно вплинути на кредитні рейтинги України", - йдеться в повідомленні прес-служби.