Введення ембарго на російську нафту в Європейському Союзі стає все більш імовірним, оскільки Австрія, Угорщина і Словаччина відкликали своє право вето і відмовляються від блокади. Вирішальним фактором стала відмова Берліна гальмувати ці процеси, говорить високопоставлений дипломат ЄС.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на німецьке видання ZDF.
При цьому досі залишаються відкритими детальні питання, такі як перехідні періоди.
Зазначається, що блокували введення нафтового ембарго такі країни, як Угорщина, Австрія і Словаччина, а також Іспанія, Італія і Греція. Пояснювалося це, зокрема, значно залежністю Братислави та Будапешта від поставок російської нафти. А в країнах південної Європи очікуване підвищення цін на енергоносії після введення ембарго сприймається споживачами з великою тривогою.
Пояснюють причину зміни курсу Німеччини недавніми успіхами в пошуку альтернативних постачальників нафти. Міністр економіки Роберт Хабек оголосив минулого тижня, що залежність Берліна від російської нафти скоротилася з 35% до початку війни РФ проти України до 12% протягом восьми тижнів.
Велике питання щодо нафтового ембарго полягало в тому, що слід застосовувати протягом перехідних періодів. Однією з пропозицій може бути дозвіл імпорту російської нафти до осені або навіть до зими.
Нагадаємо, за даними Bloomberg, ЄС запропонує поетапний план введення ембарго на російську нафту, а повна відмова планується на кінець 2022 року.
Додамо, раніше повідомлялося, що Євросоюз може схвалити план поетапного ембарго на російську нафту вже наступного тижня.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.