Фахівець з ракетних питань IISS зазначив, що доступ до ракетних технологій мала також Росія
Американське видання The New York Times неточно опублікувало висновки спеціаліста з ракетних питань Міжнародного інституту стратегічних досліджень (IISS) Майкла Еллемана у своєму матеріалі про можливі постачання Україною ракетних технологій КНДР. Про це сказав автор дослідження в інтерв'ю "Голосу Америки".
Еллеман зазначив, що його дослідження стосувалися лише технічного боку питання.
"Я не знаю, які джерела використовували в New York Times. Я лише знаю, що я їм сказав. Я людина технічна. Стало очевидно, що Північна Корея отримала якусь технологію. Якщо звузити коло джерел цієї технології, проаналізувавши її останні тестування та налаштування двигуна, можна зрозуміти, які зміни вони зробили. І це все звужує коло джерел, які могли б надати їм цю технологію", - сказав він.
Еллеман також нагадав, що до 2006 року РФ купувала в українського заводу "Південмаш" ракети-носії Циклон-2 і зазначив, що не знає, чи замішана Україна в поставках цих технологій в КНДР, оскільки доступ до технологій мали і росіяни.
Він також підкреслив, що не мав жодних контактів з Росією.
"Я не беру участі в пропаганді, яку проводить Росія", - заявив Еллеман.
Дослідник також додав, що жодних доказів причетності до поставок двигунів української влади немає.
"Якщо ці технології і поставили з України, то українська влада про це, напевно, не знала", - сказав він.
Еллеман також заперечує причетність до цих поставок і керівників заводу "Південмаш".
Нагадаємо, 14 серпня вийшла стаття видання The New York Times про те, що Північна Корея могла викрасти ракетні розробки українського заводу "Південмаш". У матеріалі журналісти цитують у тому числі Еллемана.