Перші результати екзит-полів на виборах у Верховну Раду 2019 з'являться вже в 20:00 21 липня
Екзит-пол під час виборів використовується для оперативного отримання результатів голосування. Дані оприлюднюються відразу ж після закриття виборчих дільниць.
Результати національного екзит-полу на парламентських виборах 2019, актуальні дані з штабів кандидатів, екзит-поли українських телеканалів будуть доступні на РБК-Україна.
Вибори в Раду: як проходить голосування
22:01 Національний екзит-пол представив остаточні дані по виборам до Ради:
20:25 З'явилися дані екзит-полу ТСН. Згідно з опублікованою інформацією станом на 18:00 21 липня, в парламент проходять такі партії:
20:00 Дані першого Національного екзит-полу станом на 18:00:
Решта партій не змогли набрати більше 2%.
19:20 Останні дані від Мустафи Найєма. Перші результати екзит-полів з'являться вже через 40 хвилин, після закриття виборчих дільниць.
17:00 Мустафа Найем продолжает публиковать данные об алкогольных предпочтениях украинцев 21 июля.
17:00 Мустафа Найєм продовжує публікувати дані про алкогольні вподобання українців 21 липня.
16:00 До закриття виборчих дільниць залишилося 4 години. Перші результати екзит-полів будуть вже о 20:00. А поки Мустафа Найєм публікує нові дані станом на 14:00.
14:30 Найєм опублікував оновлені цифри опитування, станом на 12:00.
13:15 Мустафа Найєм у своєму Telegram-каналі опублікував дані традиційного "алкогольного опитування".
Коли з'являться результати екзит-полів
Перші результати екзит-полів з'являться о 20:00, після закриття виборчих дільниць. Це будуть дані за станом на 18:00. Після цього, екзит-пол буде представлений о 22:00, на якому оголосять остаточні результати за станом на 20:00.
За словами гендиректора Київського міжнародного інституту соціології Володимира Паніотто, похибки в результатах екзит-полів можуть бути 2,5% для партій-лідерів, а для інших - 0,5-1%.
Під час виборів 21 липня Національний екзит-пол на виходах із виборчих дільниць проведуть три соціологічних центри. До консорціуму увійдуть фонд "Демократичні ініціативи", Центр Разумкова та КМІС. Опитування буде проводиться на 300 дільницях в різних регіонах України.
Як проводиться екзит-пол
Практика екзит-полів широко поширена у всьому світі. Це соціологічне дослідження дозволяє спрогнозувати результати виборів з високою точністю. В Україні екзит-поли проводяться починаючи з парламентських виборів 1998 року.
Збір інформації для екзит-полу проходить на виході з виборчих дільниць у всіх регіонах країни. Представники соціологічної компанії проводять опитування серед громадян, за кого вони проголосували. Процедура є анонімною.
Дані екзит-полів з'являються безпосередньо в день голосування, в той час як офіційний підрахунок голосів триває кілька діб.
Таким чином, перші результати екзит-полів на виборах у Верховну Раду 2019 з'являться вже в 20:00 21 липня.
Крім формування прогнозу про результати виборів, екзит-пол використовується для отримання даних про явку виборців по регіонах і в цілому по країні.
Результати екзит-полів також зіставляються з даними про голосування на виборах від Центральної виборчої комісії, тобто дана процедура виконує і контрольну функцію у виборчому процесі.
Результати екзит-полів і рейтинги
На виборах в Україні проводиться національний екзит-пол, також соціологічні дослідження організовують штаби кандидатів і телеканали.
Результати екзит-полів з'являються відразу після закінчення голосування і оновлюються по мірі надходження інформації з регіонів протягом декількох годин.
Перед парламентськими виборами 2019 рейтинг партій очолює політична сила президента Володимира Зеленського "Слуга народу".
У період з 12-го по 17 липня Центром Разумкова було проведено дослідження електоральних симпатій виборців. Згідно з отриманими результатами, 5% прохідний бар'єр до парламенту можуть подолати 5-7 партій.
Перше місце в рейтингу займає "Слуга народу" (44,4%). "Опозиційна платформа - За життя" набрала 13,3% голосів респондентів, "Батьківщина" - 8,5%, "Європейська солідарність" - 7,5% і партія "Голос" - 6,8%. В межах похибки результати партій "Сила і честь" (4,5%) і "Радикальної партії Олега Ляшка" (3,3%).
За даними соціологічного опитування групи "Рейтинг" (8-12 червня 2019), у Верховну раду IX скликання можуть пройти 5 партій:
Від 1% до 5% виборців на майбутніх парламентських виборах готові підтримати такі політсили: "Сила і честь" (4,1%), Радикальна партія Олега Ляшка (2,1%), ВО "Свобода" (2,1%), "Українська стратегія" (1,9%), "Опозиційний блок" (1,8%), "Самопоміч" (1,2%)