Експорто-орієнтована модель економіки все частіше дає збої через нестабільність традиційних зовнішніх ринків. Про це пише екс-міністр економіки України Богдан Данилишин в авторській колонці газети "Капітал".
"Економічні реформи повинні закласти основи нової економічної моделі розвитку, яка буде відповідати особливостям конкурентних викликів післякризового світу. І 2013 р. може стати ключовим у плані реалізації завдань реформ і розвитку. Потрібно максимально сконцентруватися на виконанні "Державної програми активізації розвитку економіки на 2013-2014 рр.", розробленої під керівництвом першого віце-прем'єра Сергія Арбузова з метою впровадження нових підходів до модернізації пріоритетних галузей національної економіки на найближчі два роки для активізації її розвитку", - вважає Данилишин.
Він також констатує, що прогнозовані повільні темпи відновлення світової економіки не дають підстав очікувати поновлення вирішального впливу на економічне зростання в Україні з боку зовнішніх чинників. "Необхідно враховувати, що потенціал відновного післякризового зростання, швидше за все, буде вичерпано вже в 2013 р. У зв'язку з цим формування сприятливих умов інвестування в 2013 р. є необхідною умовою подальшого зростання промислового виробництва", - відзначає Данилишин.
У матеріалі також наголошується, що подальше економічне зростання передбачає зміну інструментарію і пріоритетів політики макроекономічної стабілізації. Найголовніше, на думку Богдана Данилишина, і об'єктивно обумовленою тенденцією короткострокового періоду є посилення цілеспрямованої державної політики щодо консолідації фінансових ресурсів і спрямування їх на цілі розвитку. Це буде знаходити вираження в значній ролі державних інвестицій і державної структурної політики.
Крім того, екс-міністр економіки вважає, що слід цілеспрямовано формувати такий інвестиційний режим в країні, в рамках якого було б економічно доцільно перетікання капіталу в більш перспективні й стратегічно вигідні види економічної діяльності, засновані на високих технологіях.
"Для цього він повинен містити комплекс державних заходів за спеціальним стимулюванню високотехнологічного експорту, який повинен передбачати відповідні інституційні заходи, а також бюджетні витрати на створення загальних передумов. Причому зазначені заходи могли б здійснюватися через спеціально уповноважені державні організації або недержавні структури, які діють за дорученням уряду", - пише Данилишин.