Майже 3,5% газових мереж Чернігівського регіону прокладені більше 40 років тому
На сьогодні в Чернігівській області експлуатується 460,5 км сталевих газових мереж, які були прокладені понад 40 років тому. Застарілі газогони спричиняють додаткові втрати газу і є джерелом підвищеної небезпеки для споживачів. Про це повідомляє прес-служба компанії.
Майже 3,5% газових мереж Чернігівського регіону прокладені більше 40 років тому, близько 20% - понад 25 років, більше 100 км - вичерпали амортизаційний термін.
Експлуатація застарілих газогонів потребує додаткових коштів і ресурсів. Їх варто направляти на модернізацію системи та впровадження нових технологій. Замість цього кошти витрачаються на точкові або капітальні ремонти.
Зношені мережі повинні замінюватись якнайшвидше. Але падіння обсягів споживання і низький тариф на розподіл природного газу не дають змоги планомірно виконувати ці роботи.
"За останні 3 роки протяжність газопроводів збільшилася на 100 км. Відповідно зросли й витрати на утримання і обслуговування мереж. Але останні півтора року наш тариф знижувався", - пояснює технічний директор "Чернігівгазу" Віталій Черчович.
Через зниження споживання газу "Чернігівгаз" недоотримує тарифну виручку впродовж останніх років. До того ж із 62,4 млн грн. запланованих в плані розвитку компанії на 2017 рік НКРЕКП залишила лише 35,6 млн грн. Попри скорочення фінансових надходжень впродовж 2016-2017 р.р. компанія замінила 15,5 км газопроводів та 30 шафових газорегулюючих пунктів на загальну суму 16,3 млн грн.
ПАТ "Чернігівгаз" дотепер не отримав офіційного затвердження плану розвитку на поточний рік, тому при проведенні ремонтних робіт керується виключно умовами договору з Мінпаливнерго. За цією угодою "Чернігівгаз" повинен виконувати лише частку робіт, аби принаймні забезпечити безперебійну подачу газу споживачам.