Експерти розкритикували дії поліції у справах з луцьким і полтавським захоплювачами
Захоплювачами мала займатися служба профілактики
Експерти розкритикували дії правоохоронців у справах з луцьким і полтавським захоплювачами. Вони звертають увагу, що захоплювачі мали перебувати на обліку в поліції.
Зокрема, колишній керівник карного розшуку, полковник міліції Валерій Кур критикує дії правоохоронців як до, так і під час зазначених інцидентів.
Він підкреслює, що підозрювані були раніше судимі за тяжкі злочини (Роман Скрипник - чотири рази судимий, Максим Кривош - двічі), а значить, повинні були перебувати на обліку в поліції. Нагляд силовиків не дозволив би захоплювачам безпроблемно купити зброю і почати підготовку до нових злочинів.
"І луцький, і полтавський терористи повинні були перебувати на обліку в поліції. Повинна була ними займатися служба профілактики, а вона сьогодні фактично розвалена. А якщо вони все-таки стояли на обліку, то підтверджується думка основної маси населення, що злочинність фактично "кришується" правоохоронцями", - пояснив Кур у коментарі РБК-Україна.
Він також здивований поведінкою поліцейських, які спілкувалися з захоплювачами, зокрема, в полтавському інцидент.
Експерт Георгій Учайкін також звертає увагу на вкрай слабку роботу правоохоронців у випадку з Кривошем.
"Ніяких проблем у людини з психічними відхиленнями і навіть двічі судимої немає для того, щоб купити не тільки зброю, але вибухівку на чорному ринку", - підкреслює Учайкін.
Як писало РБК-Україна, у МВС також пояснювали, що для нейтралізації Максима Кривоша, який захоплював у Луцьку автобус з людьми, використовувати снайперів не було можливості.