Експерти вважають, що ключовим чинником валютної стабільності стало зниження попиту населення на іноземну валюту.
"Цього року ситуація на валютному ринку буде стабільнішою, ніж у минулому. Зростання економіки буде відчутним. Тим більше загальносвітові кризисні явища мають також бути менше торішніх. Думаю, що при ефективній співпраці Кабміну і Нацбанку удасться забезпечити макроекономічну стабільність в банківському секторі, на валютному ринку і в питанні інфляції. Тут не варто чекати жодних неприємних сюрпризів", - впевнений завідувач відділом економічної і соціальної стратегії Національного інституту стратегічних досліджень Ярослав Жалило.
Експерт відзначив, що в 2013 р. немає жодних підстав турбуватися відносно ситуації на валютному ринку.
"Торік були ситуативні коливання, пов'язані з попитом і пропозицією гривни на валютному ринку. Сьогодні підстав для дестабілізації курсу не бачу в тому періоді, який можемо прогнозувати. Маю на увазі перше півріччя", - відзначив фахівець.
На думку головного фінансового аналітика РА "Експерт-рейтинг" Віталія Шапрана, одним із стабілізуючих чинників в 2013 році залишиться ефективна робота НБУ.
"Бачивши, яких екстремумів валютний ринок досягав на початку вересня і в листопаді минулого року, можу порекомендувати дійсно не прагнути йти у валюту. Пам'ятаєте про тих людей, які в 2009 р. купували долари по 10 грн, а через 6 місяців мали можливість придбати долари США по 8,0", - прогнозує головний фінансовий аналітик РА "Експерт-рейтинг" Віталій Шапран.
Нагадаємо, що в лютому 2013 року НБУ зафіксував рекорд низькі обсяги покупки валюти у розмірі 221 млн дол.
Аналогічно низькі показники покупки валюти населенням спостерігалися в квітні 2012 року (210 млн дол.) і грудні 2012 (210 млн дол.).