Рішення Європейського союзу знизити мита на українські товари може в довгостроковій перспективі допомогти експортерам сільськогосподарської продукції з України знизити їх залежність від Близького Сходу та азіатських ринків і зменшити валютне невідповідність між заборгованістю і доходами.
Рішення Європейського союзу знизити мита на українські товари може в довгостроковій перспективі допомогти експортерам сільськогосподарської продукції з України знизити їх залежність від Близького Сходу та азіатських ринків і зменшити валютне невідповідність між заборгованістю і доходами, відзначають аналітики рейтингового агентства Fitch.
"Разом з тим у найближчій перспективі якась вигода (від зниження мит) буде обмежена і затьмарена ризиком і невизначеністю, створеними політичною та економічною ситуацією в Україні", - йдеться в повідомленні Fitch.
В агентстві також зазначили, що схвалення цього тижня сприятливих для України тарифів і квот є кроком у напрямку підписання угоди щодо поглибленої і всеосяжної зони вільної торгівлі, яка буде підтримувати довгостроковий зростання українського експорту в ЄС. Майже у всіх українських сільськогосподарських компаніях, яким Fitch виставив рейтинг, висока частка експорту. Але більшість з них орієнтовані на експорт на Близький Схід, у країни Азії та СНД.
"Ми вважаємо, що ці компанії розглядають Європейський союз в якості привабливого ринку для подальшого зростання і диверсифікації експорту, але ми не очікуємо значного безпосереднього впливу на його обсяги, тим більше що ЄС значною мірою самодостатнім у пшениці. Великі можливості можуть з'явитися з кукурудзи або ячменю або в Південній/Східної Європи, яку легше забезпечувати з України. Деякі компанії, що експортують продукцію, тарифи на яку будуть скорочені до нуля, ймовірно, зможуть побачити доходи і вигідну операційну маржу, якщо збережуть свої ціни. Це може стати реальністю в 2014 році", - йдеться в аналізі Fitch.
Рішення про тимчасове зниження тарифів, як очікується, набуде чинності до кінця квітня, після їх прийняття Радою закордонних справ ЄС на цьому тижні. Воно буде діяти до листопада, ЄС сподівається, що до цього часу частина Угоди про асоціацію з Україною, що стосується елементів вільної торгівлі, буде підписаний і набуде чинності.