Стан золотовалютних резервів на кінець лютого свідчить про низький попит на валюту, особливо з боку населення. Це говорить про те, що викликані осінніми парламентськими виборами панічні настрої українців уляглися. А попит на готівкову валюту зростати не буде. Таку думку висловила Олена Белан, головний економіст інвестиційної компанії Dragon Capital.
Як раніше повідомив Національний банк України, його інтервенції на валютному ринку за підсумками лютого виявилися рекорд низькими - лише мало чим більше 223 млн дол., тоді як в кінці минулого року рахівниць йшов на мільярди.
"Сальдо валютних інтервенцій в лютому виявилося менше, ніж ми очікували (0,3-0,4 млрд дол.), при цьому, як і в січні, регулювальник не продавав долари США, а лише євро. Незначні обсяги покупки готівкової іноземної валюти минулого місяця свідчать, що девальваційні чекання населення залишаються як і раніше низькими", - сказала Олена Белан.
Вона відзначила, що в осяжній перспективі настрою населення по відношенню до гривні навряд чи сильно зміняться, і попит на готиіку, швидше за все, залишиться слабким. Як і більшість експертів, Олена Белан вважає, що майбутні в II кварталі поточного року значні виплати по зовнішніх боргах (близько 3 млрд дол.) не зможуть похитнути позиції національної валюти.
"Власті, ймовірно, будуть і далі користуватися вельми сприятливими умовами на зовнішніх кредитних ринках і розміщувати єврооблігації, аби рефінансувати заплановані погашення", - сказала експерт.