У Верховній Раді так і не налагодилася робота після виходу з коаліції фракції Радикальної партії Олега Ляшка. Так оцінив підсумки роботи парламенту за тиждень політолог Вадим Карасьов.
"Більшість запропонованих законопроектів не змогли набрати необхідних 226 голосів, а у п'ятницю Рада взагалі не прийняла жодного рішення при порожньому залі. Щоб не продовжувати цей парад ганьби, в середині тижня депутати скасували пленарні засідання на наступні три тижні", - вважає експерт.
Він додав, що "причин для парламентського ступору декілька: це і робота депутатів для сприяння виборчим штабам на місцевих виборах, і недостатня підготовленість ряду внесених проектів".
"Глибока проблема: після виходу з коаліції Радикальної партії більшість так і не налагодила ефективної роботи. Смішно сказати - ніхто з голів фракцій не хоче стати координатором коаліції. Показово, що ніхто з голів фракцій не хоче стати могильником коаліції і отримати мінус в карму за її розвал. Будь-яка спроба фракцій більшості вступити в технічний змову з Опозиційним блоком або навіть з групами мажоритарників викликає жорстку критику і звинувачення у відступі від канонів. Бенефіціаром кризи коаліції, як не парадоксально, виявляється Ляшко, фракція якого тепер розв'язала собі руки і голосує лише за потрібні їй соціальні закони", - заявив політолог.
Він прогнозує, що після місцевих виборів ситуація в Раді навряд чи зміниться на краще.
"Очікується розгляд держбюджету, і тут бізнес-групи та галузеві та секторальні лобісти зійдуться в жорсткій сутичці за фінансові рядки. Спроби розглянути законопроект про спеціальні вибори на Донбасі або продовження конституційної реформи взагалі можуть підірвати і заблокувати роботу Ради. Якщо політики не зможуть домовитися і запустити "Раду 8.1", то загроза дострокових виборів може стати реальністю вже після Нового Року", - застерігає Карасьов.