Своїми діями в Києві опозиція продемонструвала, що готова піти на все для досягнення своїх цілей. Таку думку висловив директор Інституту медіа-моделювання та політико-економічного аналізу "Перспектива" Євген Черненко.
"Якби спроба опозиції зірвати засідання Київради вдалася, сотні тисяч киян опинилися б у ролі постраждалих. Київрада насправді сьогодні приймала рішення, дуже важливі в соціальному плані. Це і рішення про матеріальної допомоги ветеранам до дня визволення Києва від фашистів. Та соціальний проект за медичною касі, за яким місто буде оплачувати з бюджету медобслуговування афганців, чорнобильців і так далі. І багато інших. Але суть навіть не в цьому, а в тому, що відбувалося на вулиці перед Київрадою. По суті, опозиція поставила під загрозу життя сотень киян, провокуючи зіткнення", - сказав експерт.
"Так, дійсно, в авангарді опозиції йшли добре підготовлені молоді люди. Настільки добре, що, мабуть, вперше в історії України де-хто з службовців міліцейського спецназу був побитий. Але адже на мітингу були присутні і сотні рядових киян, "масовка", як її називають в політичному середовищі. І цю масовку опозиціонери кинули у саме горнило заздалегідь спланованих провокацій та сутичок. Ці люди не проходили особливої вишколу і цілком могли стати жертвами в зіткненнях", - зазначив Черненко.
"Найстрашніше в цій ситуації, що політичні гасла і заклики, на які підтримати політиків прийшли люди, не виключено, лише ширма. Ті, хто уважно стежив за засіданням Київради і подіями на вулиці, можливо, помітили, що рішучі дії опозиції були не менш рішуче згорнуті відразу після затвердження депутатами зовні нічим не примітного рішення. Мова йде про новий порядок проведення інвестиційних конкурсів, яким депутати значно посилили відповідальність інвесторів перед містом. Я не виключаю, що справжньою метою деяких лідерів опозиції було заблокувати саме цей проект, якому особливо опиралися київські забудовники. Адже блокаду будівлі Київради опозиція зняла як раз після того, як столичні депутати затвердили рішення, здатне обмежити будівельний бєспрєдєл у столиці", - сказав Черненко.
Нагадаємо, що за посилення відповідальності інвесторів перед столичною громадою проголосувало 78 депутатів Київради. Не підтримали ці рішення депутати фракцій "Удар" і "Батьківщина".
Представники опозиційних політичних сил вранці спробували заблокувати роботу Київради. Народні депутати Іллєнко, Мохник, Яворівський, Чумак, Карпунцов Наливайченко, Княжицький, Одарченко, Бригинець, Павленко, представляють "Батьківщину", "Удар" і "Свободу" намагалися увірватися в Київраду під прикриттям бойовиків і димових шашок. О десятій ранку перед початком сесії Київради представники опозиції почали штурмувати будівлю мерії. В результаті зіткнень були жорстоко побиті представники правоохоронних органів. Нападники застосовували сльозогінний газ. Втім, Київрада продовжує працювати в звичайному режимі. За розпорядженням секретаря Галини Гереги здійснюється трансляція засідання на вулицю - гучномовці і телеекрани виставлені на будівлі Київради.