Рішення про передачу Німеччині турбіни Siemens, необхідної для відновлення повноцінної роботи російського газопроводу "Північний потік", не можна вважати показником можливого пом'якшення санкцій проти РФ з боку Європи.
Про це сказав РБК-Україна директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко.
За його словами, саме зима 2022-2023 років, яка справді буде складною, стане випробуванням на відданість Європи своїм цінностям не на словах, а на ділі.
"Не слід мати зайвих ілюзій, що санкції будуть застосовуватися з "дистильованою" чистотою. Важливіше зараз зберегти спільний вектор стримування РФ на базі єдності всіх демократій світу з Україною та виграти енергетичну війну з Росією, попри окремі поразки у локальних "битвах", – сказав він.
Водночас з історії з турбіною експерт поки що закликає не робити настільки вже глобальних висновків, адже і Канада, і Німеччина, попри все, залишаються союзниками України.
Нагадаємо, Росія змогла продавити Німеччину і Канаду на точкове пом'якшення санкцій, повернувши собі газову турбіну для "Північного потоку-1".
Докладніше про те, чому Захід пішов на поступки, чи це стане небезпечним прецедентом для нових послаблень і як Москва шантажує Європу енергетичною зброєю - читайте у матеріалі РБК-Україна.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.