На його думку, реформи в Україні "пішли не так"
Колишній заступник генерального прокурора України, екс-заступник голови СБУ Микола Обиход вважає, що нові правоохоронні органи очолили люди, які не відповідають цим посадам. Про це, а також про створення державного бюро розслідувань та необхідні реформи він розповів в інтерв'ю українським ЗМІ.
"Реформи (якщо їх можна так називати), на жаль, пішли не так. Викидання з лав правоохоронних структур досвідчених кадрів завалило всі надії на те, що в найближчі роки буде поліпшення в роботі правоохоронних органів. На жаль, з МВС пішли професіонали розшуку...", - заявив він.
У світлі цієї проблеми колишній заступник генпрокурора позитивно оцінив створення Державного бюро розслідувань (ДБР).
"Якщо говорити системно, то слідство має бути виділено з Генпрокуратури, тому що здійснення одночасно попереднього, досудового слідства і нагляд за ним одним тим і тим же органом не зовсім правильно, це загрожує зловживаннями, як на політичній основі, так і на внутрішньовідомчому, і вся історія ГПУ, на жаль, це підтверджує. Тому створення нового окремого органу, який буде здійснювати функції досудового слідства - це прогрес, і більшість кадрових працівників слідства, ветеранів вважають це позитивним введенням", - заявив Обіход.
Також він вважає, що для уникнення конфлікту між НАБУ та ДБР, потрібно об'єднати ці два відомства.
"Я вважаю, що замість цих двох органів повинен бути один. На мій погляд, - досвідченого слідчого і прокурора, - НАБУ потрібно включити до складу ДБР в якості окремого підрозділу, дуже важливого, але в складі Держбюро... Це роздрібнення сил, краще, коли невеликий антикорупційний орган – НАБУ, увійшовши до складу набагато більш потужного відомства – Державного бюро розслідувань, зможе спертися на всю міць цієї суперорганізації та її можливості", - зазначив він.
Колишній заступник генпрокурора дав свої оцінки імовірним кандидатам на пост керівника ДБР. За його словами, очолити новий орган повинна нова людина, але з досвідом практичної діяльності, який може бути незалежним і представити реальну програму роботи цього органу та реалізацію тих завдань, які стоять перед ним. Це повинен бути юрист, який має досвід практичної діяльності.
"Хотілося б, щоб цей орган очолила людина, яка менше піддається апаратним іграм, апаратному стилю діяльності. Думаю, треба подивитися на молодих, що мають хорошу юридичну біографію, певні заслуги в тих сферах, де вони працюють. Я б радив придивитися до такої людини, як Олексій Горащенков. У нього чудовий послужний список, і, крім того, він представник міцної династії: я знаю його батька, який двічі був начальником карного розшуку в місті Києві, при чому - в бурхливі часи для нашої вітчизни, і також чудово справлявся зі своєю роботою. Про нього відгукуються як про висококваліфікованого юриста, талановитого менеджера, принципову і порядну людину, котра уміє захищати свою позицію. Ці якості сьогодні як ніколи важливі для виконання тих завдань, які стоять перед ДБР" - резюмував Обіход.
Він також заявив, що скептично ставиться до підбору кадрів через конкурси, як це сталося з НАБУ і САП. За словами генерала, в результаті конкурсів до керівництва структурами прийшли слабкі професіонали, які не можуть проявити себе на нинішніх посадах. Однією з головних проблем цих керівників він назвав невміння побудувати робочі стосунки з іншими спорідненими службами.