Треба віддати належне нинішній владі щодо стабілізації роботи банківської системи України. Про це у статті "Потенціал зростання. Чи є вихід з депресії, розтягнулася на 22 роки?" пише колишній міністр економіки України Богдан Данилишин, який зараз перебуває в Чехії.
"Населення з початку 2013 року, збільшило вклади в комерційних банках на загальну суму 44,7 млрд грн. З них безпосередньо в гривнях, приріст вкладів склав 44,3 млрд грн, а в іноземних валютах - менше 0,5 млрд грн . Все це прямо вказує на відсутність девальваційних очікувань з боку населення", - зазначив він.
Крім того, за словами екс-міністра економіки, позитивним фактором є стабілізація ситуації на міжбанківському валютному ринку.
"Існують передумови для забезпечення стабільності національної валюти протягом осені 2013 - зими 2014 року", - вважає Данилишин.
Оцінюючи створення владою Державного банку розвитку, він зауважив, що головною умовою успіху подібних утворень є преференційні регуляторні норми, що застосовуються до них, а також більш низькі витрати на їх забезпечення необхідним капіталом.
"Не приховую, що значення і роль банків в розвинених економіках піддають сумніву, але в перехідних економіках та країнах з нових ринком, їх значення важко переоцінити. Це особливо яскраво підтверджує досвід східно-азіатських країн", - пише колишній міністр економіки.
Нагадаємо, що раніше Данилишин назвав 2013-2014-е рр. вирішальними в долі економіки.