Арбітражний суд Кемеровській області РФ заарештував частину активів російського підприємця українського походження Віктора Нусенкіса за позовом його колишнього партнера - екс-генпрокурора України, народного депутата Геннадія Васильєва (Партія регіонів). Про це повідомляє "Комерсант-Україна".
Зокрема, арештовані частки Нусенкіса в ТОВ "Вугільна компанія "Зарічна"" (99,53%) і ТОВ "Сільськогосподарське об'єднання "Заріччя"" (19,03%). Прийнявши рішення, суд спирався на те, що в даний час Окружний суд міста Нікосія (Кіпр) розглядає по суті позов Васильєва і його дружини Лариси Васильєвої до ТОВ "Інтерконсалтинг" (належить Нусенкісу), шести кіпрським компаніям і п'яти громадянам Кіпру. Спір стосується прав позивачів на російські активи, що належать сьогодні Нусенкісу, зокрема на ТОВ "Вугільна компанія "Зарічна"", ЗАТ "ММЗ "Кузбас"", ТОВ "Ю-Транс", ТОВ "Сільськогосподарське об'єднання "Заріччя"", ТОВ "Юргінський машинобудівний завод".
Крім того, як розповів виданню заступник голови правління з корпоративного розвитку вугільної компанії "Зарічна" Дмитро Богданов, в даний час в Арбітражному суді Кемеровській області знаходиться позов до компаній ЗАТ "Багатогалузеве виробниче об'єднання "Кузбас"" та ТОВ "Інтерконсалтинг", пред'явлений групою осіб, що представляють інтереси Васильєва. Суть позову - визнання недійсним переводу частки ТОВ "УК "Зарічна"" із ЗАТ "ММЗ "Кузбас"" ТОВ "Інтерконсалтинг" Нусенкіса. Богданов відзначає, що 15 жовтня цього року Московський арбітражний суд відмовив Васильєву у прийнятті забезпечувальних заходів з позовом до компанії "Інтерконсалтинг", пославшись на відсутність підстав для пред'явлення позову, в той же час арбітражний суд Кемеровській області ухвалив забезпечувальні заходи з аналогічним позовом.
"Забезпечувальні заходи передбачають тимчасове обмеження на операції з акціями і частками низки активів Віктор Нусенкіса. В даний час подається прохання про оскарження рішення",- зазначив Богданов.
Корпоративний конфлікт між Васильєвим і Нусенкісом тягнеться вже багато років. Як розповіло виданню джерело в "Донецьксталі", Васильєв, будучи генеральним прокурором, нібито надавав послуги з протежування бізнесу Нусенкіса і на цій підставі вирішив, що йому належить частка в активах. Останній з цим не погодився і відмовив колишньому партнерові в акціонерній участі в бізнесі. У травні 2011 р. Васильєв припинив торгівлю акціями підконтрольних концерну "Донецьксталь" активів в Україні. Втім, вже 11 липня Донецький окружний адміністративний суд відмовив Васильєву по суті позову і пізніше зняв обмеження з торгівлі акціями підприємств.
Читайте також: ДПСУ розблокувала рахунки Миргородського заводу мінеральних вод