У червні 2021 року Індекс виробництва базових галузей (ІВБГ) зріс на 1,7% р/р. Це значно нижче, ніж у травні (4,1%) та квітні (18,3%), коли він зростав на тлі обвалу минулого року.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Макроекономічний та монетарний огляд НБУ, (липень 2021 року).
Як зазначається в огляді, у червні зростання ІВБГ очікувано сповільнилося, зокрема під впливом вичерпання статистичного ефекту бази порівняння.
Додатково в сільському господарстві поглибився спад (до 1,3% р/р) через пізніший старт збирання врожаю.
Зростання промисловості пригальмувало (до 1,1% р/р) унаслідок спаду в харчовій промисловості та енергетиці. Зокрема, і надалі скорочувалося виробництво олії через низький минулорічний урожай та послаблення зовнішнього попиту на неї, тютюнових виробів - через зниження попиту на традиційні тютюнові вироби, напоїв - унаслідок прохолоднішої погоди. Останній чинник вірогідно позначився й на поглибленні спаду в енергетиці, зазначили в НБУ.
Водночас, за даними НБУ, економічну активність і надалі підтримували споживчий попит (зростання роздрібної торгівлі та пасажирообороту залишилося високим), сприятлива зовнішня кон'юнктура (зокрема для металургії), збільшення бюджетного фінансування інфраструктурних проектів (будівництво зросло на 21,0% р/р).
Зберігалися ознаки пожвавлення інвестиційного попиту, зокрема високими темпами зростали окремі види машинобудування. Зростання в металургії та будівництві підтримало вантажооборот, зазначається в огляді.
За даними НБУ, усього за січень-червень ІВБГ зріс на 0,9%. За аналогічний період минулого року індекс впав на 7,3%.
Нагадаємо, у липні НБУ зберіг прогноз відновлення економіки України після кризи. Національний банк України (НБУ) прогнозує зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) в Україні у 2021 році на 3,8%.