Економіка України в 2020 році знизиться не більш ніж на 5% через наслідків пандемії коронавірусу. Це кращий показник, ніж розраховували.
Про це заявила заступник голови Офісу президента України Юлія Ковалів в ефірі програми "Свобода слова Савіка Шустера".
Вона зазначила, що спочатку очікувалося зростання економіки на 4%, а після початку пандемії прогноз скорегували до падіння на 7%.
"Ми вже за місяць до кінця року бачимо, що очікування падіння економічного розвитку будуть не такими поганими. Економіка України не впаде більш ніж на 5%. А 2% різниці у ВВП - це досить суттєво, тому що ми пам'ятаємо, коли 2 або 3% зростання це було для нас істотне досягнення як для країни", - сказала Ковалів.
Нагадаємо, текст доопрацьованого держбюджету на наступний рік оприлюднений на сайті Верховної ради.
Згідно з проектом бюджету, фінансування загального фонду державного бюджету за борговими операціями у 2021 році скорочено на 30 548,7 млн грн, при цьому зовнішнє фінансування збільшено на 49 167,7 млн грн, внутрішній - зменшено на 79 716,4 млн. грн. Відповідна норма закладена у проекті державного бюджету до другого читання.
Доходи проекту державного бюджету на 2021 рік до другого читання передбачені в сумі 1 092 083,3 млн грн. Доходи пропонується збільшити у порівнянні з першим читанням на 20 938,5 млн грн. Видатки проекту держбюджету на 2021 рік передбачені в сумі 1 328 201,6 млн грн, що на 2 779,9 млн грн менше, ніж в першому читанні.
Нагадаємо, Кабінет міністрів планує отримати від приватизації державного майна в 2021 році 12 млрд грн. У порівнянні з першим читанням план збільшений у два рази (із 6 млрд грн).
У новому випуску "Свободи слова Савіка Шустера" гості студії, серед яких Андрій Шевченко, Ілля Кива, Сергій Марченко, Павло Клімкін та інші відомі політики й громадські діячі, обговорили технічну поразку збірної України, Державний бюджет на 2021 рік та наслідки локдауну для підприємців. Що робити у всіх ситуаціях, які склали – основна тема ток-шоу 27 листопада.
Випуск "Свободи слова Савіка Шустера" від 27 листопада
Нагадаємо, що у попередньому випуску "Свободи слова" експерти приділили увагу питанням вакцинації та боротьби з коронавірусом. Зокрема, завідувач кафедри епідеміології ЛНМУ Наталія Виноград розповіла, чи врятує українців вакцинація від розповсюдження COVID-19.
Наталія Виноград розповіла про вакцинацію від коронавірусу
Головний лікар госпіталю МВС Київської області Юрій Сак розповів про термінову необхідність введення локдауну в Україні, не зважаючи на ризики для економіки.
Юрій Сак виступив за повний локдаун
Також народний депутат і член бюджетного комітету Ради Олександр Трухін пояснив, як сформувався так званий "ковідний фонд" і за які гроші ведеться масштабне будівництво доріг в Україні.
На боротьбу з COVID-19 в Україні було виділено 32 млрд грн
А ще директор клініки сімейної медицини в Дубаї Лілія Чуб розповіла, як ОАЕ вдається стримувати епідемію без введення жорсткого локдауну. Чи можна так само зробити в Україні? Дивіться в сюжеті.
В Еміратах 10 млн жителів і... 15 млн тестів!