Світовий банк констатує, що більшість країн, що розвиваються, отямилися від кризи, і прогнозує стабільне зростання світової економіки. Відновлення економіки в країнах Європи та Центральної Азії триває; зберігається чутливість до ризиків, що присутні в країнах Західної Європи. Про це повідомляють у інформаційному бюлетені Світового банку.
Світова економіка переходить від фази післякризового пожвавлення до фази повільного, але досить стабільного зростання в поточному й наступному роках, причому майже половина світового економічного зростання припадає на країни, що розвиваються, зазначено в останній доповіді Світового банку «Глобальні економічні перспективи на 2011 рік».
За оцінками Світового банку, зростання світового ВВП, що склало 2010 р. 3,9%, сповільниться 2011 р. до 3,3% і вийде на рівень 3,6% 2012 р. Очікують, що зростання в країнах, що розвиваються, складе 7% 2010 р., 6% 2011 та 6,1% - 2012 р. За темпами зростання країни, що розвиваються, і далі випереджатимуть країни з високим доходом, зростання в яких, за прогнозами, складе 2,8% 2010 р., 2,4% 2011 р. та 2,7% 2012 р.
У більшості країн, що розвиваються, ВВП знову вийшов на рівні, які спостерігалися б за відсутності циклу спаду - підйому, стверджують укладачі доповіді Світового банку. Хоча до кінця 2012 р. прогнозовано стабільне зростаня, оздоровлення економіки в низці країн з ринком, що формується, у Європі та Азії, і в деяких країнах з високим доходом залишається нестійким. Якщо не буде вжито заходів для виправлення ситуації на національному рівні, високі показники заборгованості домогосподарств та безробіття, а також слабкість житлового й банківського секторів, ймовірно, стануть перешкодою для економічного підйому.
Очікують, що в регіоні Європи та Центральної Азії по скороченні ВВП на 6,6% 2009 р. виробництво зросте 2010 р. на 4,7% завдяки глибокій реструктуризації, що здійснюється в кількох країнах. Виробництво в Болгарії, Киргизькій Республіці, Литві та Румунії 2010 р. залишилося на колишньому рівні або скоротилося, і прогнозоване зростання обсягу виробництва в цих країнах - лише 2% 2011 р. та 3,3% 2012 р. За виключення цих країн з розрахунку зростання в решті частини регіону, згідно з прогнозами, сповільниться до 4,2% як 2011 р., так і 2012 р. Процес оздоровлення економіки в регіоні залишається особливо чутливим до стану справ у країнах Європи з високим рівнем доходу, стабільність ситуації з суверенною заборгованістю яких викликає побоювання.
«З позитивної сторони варто відзначити швидке зростання внутрішнього попиту в країнах, що розвиваються, яке відіграє провідну роль у розвиткові світової економіки»,- заявив головний економіст і старший віце-президент по країнах Світового банку Джастін Іфу Лінь. «Проте є й негативний момент: якщо в країнах єврозони зберігатиметься занепокоєння у зв'язку з суверенними боргами її членів, обсяг виробництва в багатьох країнах, що розвиваються, які мають тісні фінансові та торговельні зв'язки з розвиненими європейськими державами, може істотно скоротитися».