ua en ru

ЄК визнала за можливе припинити дію Шенгенської угоди через складну імміграційну ситуацію

Єврокомісія (ЄК) визнала за можливе припинити дію Шенгенської угоди у зв'язку з імміграційною ситуацією в країнах Середземномор'я і тимчасово відновити контроль на прикордонних постах країн Євросоюзу (ЄС). Таку заяву зробила сьогодні єврокомісар з питань імміграції Сесілія Мальмстрем, повідомляє РБК.

"Безперечним є те, що ЄС потребує сильної політики у питаннях імміграції. Особливо очевидно це стало в останні місяці у зв'язку з подіями, що розгортаються в Північній Африці, - відзначила С.Мальмстрем. - Ми не повинні залишати наодинці з проблемою імміграції прикордонні держави ЄС, найбільш схильні до напливу іммігрантів".

За словами С.Мальмстрем, введення вищезгаданих заходів можливе у разі "втрати державами ЄС контролю над своїми межами", мовиться в повідомленні ЄК.

Нагадаємо, 26 квітня 2011 р. Франція та Італія запропонували країнам Євросоюзу розглянути можливість створення механізму, який дозволив би тимчасово відновлювати внутрішній прикордонний контроль в країнах Шенгенської зони. Відповідна пропозиція викладена в сумісному листі Президента Франції Ніколя Саркозі та прем'єр-міністра Італії Сільвіо Берлусконі, адресованому голові Євроради Херману ван Ромпею та голові Єврокомісії Жозе Мануелю Баррозу.

Італія і Франція зіткнулися з масовою притокою біженців з Тунісу, де в січні 2011 р. був повалений Президент Зін аль-Абедін бен Алі. Багато хто з мігрантів, які опинилися в Італії, скористався відсутністю прикордонного контролю усередині Шенгенської зони і попрямував в інші країни ЄС, перш за все до Франції.

Шенгенська угода - угода про відміну паспортно-візового контролю на межах ряду держав Європейського союзу, спочатку підписане 14 червня 1985 р. п'ятьма європейськими державами (Бельгією, Нідерландами, Люксембургом, Францією і Німеччиною). Воно набуло чинності 26 березня 1995 р. 1 травня 1999 р. воно було замінене Шенгенським законодавством ЄС.