Колишній співробітник ЦРУ Едвард Сноуден вилетів з Гонконгу до Москви, після того як США зажадали від Гонконгу екстрадувати Сноудена на батьківщину.
У середині червня міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров, коментуючи чутки про те, що РФ готова надати Сноудену притулок, заявляв, що "ця частина питання не актуальна, тому що запиту немає", проте відзначив, що якщо прохання про надання притулку надійде, то вона буде розглянута.
Раніше сьогодні радник Президента США з питань національної безпеки Том Донілон в інтерв'ю телеканалу CBS заявив, що Вашингтон веде відповідні переговори з Гонконгом, де наразі ховається викривач ЦРУ. Донілон зазначив, що "Гонконг завжди був надійним партнером Білого дому".
Водночас джерело в адміністрації Президента США, що побажав зберегти анонімність, підкреслив, що якщо Гонконг не погодиться виконати вимогу США, це призведе до ускладнення двосторонніх відносин, Вашингтон поставить питання щодо проходження Гонконгом принципом верховенства закону.
Едвард Сноуден опинився в центрі міжнародного скандалу після того, як повідомив ЗМІ про збір спецслужбами США інформації про користувачів Інтернету. Він розповів журналістам, що спецслужби можуть отримати доступ до серверів провідних комп'ютерних та інтернет-компаній, включаючи Google, Facebook, Apple і Yahoo.
Після зробленої заяви Сноуден покинув свій будинок на Гавайях і перебрався до Гонконгу. Влада США заочно звинуватили його в шпигунстві, крадіжці та неправомірному використанні держвласності. Напередодні американська влада звернулася до Гонконгу з вимогою затримати Сноудена на підставі тимчасового ордеру на арешт.